Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 69,535,509.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 17,722,000 2014-12-29 2014-12-30 61910110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages TVSh rikonstr shkollave profes kontr v 2013/316-755 dt 29.12.2014 sit pinim certifik 5 dt 1/9/2014-16/10/2014 ft 207 dt 4.12.2014 s 13047259 ft 208 dt 22.12.2014 s 13047260
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 6,016,464 2014-12-01 2014-12-01 506101100120141 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 231Min.Arsimit dhe Sportit pages tvsh rik shk profeskontr vazhd BE nr 2013/316-755 dt 29.4.2013 sit certif 5 dt 1.7.14 -20.8.2014 shk tat 17634/1 dt 20.11.2014 ft 205 dt 31.10.2014 s 13047257
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 3,335,205 2014-10-09 2014-10-10 16410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 137 DT 05.07.2013,FAT NR 191 dt 30.06.2014 sr 02781243
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 1,620,340 2014-10-09 2014-10-09 16310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 137 DT 05.07.2013,FAT NR 190 DT 30.05.2014 SR 02781242
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 5,764,750 2014-09-29 2014-09-30 40010110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 602Min.Arsimit dhe Sportit ft 200 dt 29.8.2014 s 13047252 kontr vazhd 2013/316-755 dt 29.4.14 sit 16.7.14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 1,623,672 2014-08-04 2014-08-05 31810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH rik shk profes. ft 189 dt 30.5.2014 kontr v 2kerk 5053 dt 24.7.14 013/316-755 dt 26.5.2014 sit 26.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 1,013,394 2014-08-04 2014-08-04 31710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH rik shk profes. ft 192 dt 30.6.2014 s 02781244 kontr v2013/316-755 dt 29.4.2013 kerk 5053 dt 24.7.14 sit 26.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 3,920,600 2014-08-04 2014-08-04 18310110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH proj IPA shk MF 9868/1 dt 8.7.14 ft 165 dt 31.12.13 s 02781216 autorizim 2709/2 dt 27.5.14 kontr 2013/316-755 dt 29.4.13 sit 18.10.13
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 573,541 2014-08-04 2014-08-04 18210110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH proj IPA shk MF 9868/1 dt 8.7.14 ft 152 dt 29.11.13 s 02781203 autorizim 2709/2 dt 27.5.14 kontr 2013/316-755 dt 29.4.13 sit 18.10.13
  Komuna Sauk (3535) 2 T Tirane 4,676,120 2014-07-31 2014-07-31 9228110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Rikonstruksion bill Klinton kontr vazhd 2524/3 dt 11.03.2013 sit 3 dt 10.07.2014 fat 196 dt 10.07.2014 pv kol 22.07.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) 2 T Tirane 468,000 2014-07-17 2014-07-18 18121011462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Drej Nd.Pr 1 Punet cakull up 1221 dt 24.06.14 njoft fit 01.07.2014 kont 1283 dt 03.07.14 fat 195 dt 10.07.14 sr 02781247 fh 15 dt 10.07.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 1,796,182 2014-06-26 2014-06-27 48105600120142 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 5.7.2013, seri 02781206 dt 9.12.2013, shkrese e min fin per kalim
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 3,020,804 2014-06-24 2014-06-24 48105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 5.7.2013, seri 02781196 dt 30.9.2013, shkrese e min fin per kalim
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 3,140,464 2014-06-05 2014-06-06 12410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 5.7.2013, seri 02781233 dt 31.3.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 2,920,674 2014-06-05 2014-06-06 124105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 5.7.2013, seri 02781238 dt 5.5.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 3,793,395 2014-05-29 2014-05-29 18510110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 602Min.Arsimit TVSH RIKONSTRUKSION SHKOLLAVE PROFESIONALE F31.3.2014,S02781232,AUT.2709/3,27.5.2014,
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 1,419,400 2014-05-29 2014-05-29 18410110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 602Min.Arsimit TVSH RIKONSTRUKSION SHKOLLAVE PROFESIONALE F31.1.2014,S02781227,AUT.2709/3,27.5.2014,
  Komuna Sauk (3535) 2 T Tirane 6,710,504 2014-04-21 2014-04-22 3628110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve kOM fARKE SIST.ASFALTIM RRUGA Bill Klinton-godinat rezid.Selite kont.nr.2524/3 dt.11.03.2013 situacion nr.2 dt.31.03.2014 ft.nr.183 dt.16.04.14 seri 0278123 urdher i kryetarit nr.1 dt.15.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >