Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' All 3,874,661.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 1,498,998 2014-12-16 2014-12-17 57910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Projekt per rjete inxhinierike UP 272 dt.21.05.14 pcv 25.07.14 nj.fituesi APP 22.09.14 kont.272/5 dt.10.10.14 ft.01 dt.10.11.14 seri 18488451
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 130,382 2014-12-03 2014-12-03 59410140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE mbikqyrje punimesh,kont vazhdim nr 258/8 dt 16.07.14,fat nr 03 dt 25.11.2014 sr 18488453
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 360,049 2014-10-31 2014-11-03 491110140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE mbikqyrje punimesh,kont vazhdim nr 258/8 dt 16.07.14,certif nr 2 dt 23.10.2014,fat nr 13 dt 23.10.2014 sr 68509950
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 198,641 2014-09-26 2014-09-29 42610140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Mbikqyrje punimesh,up nr 258/2 dt 12.05.14,njof fit 14.07.2014,kont nr 258/8 dt 16.07.14,fat nr 09 dt 11.08.2014 sr 68509946
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 1,686,591 2014-08-12 2014-08-20 72810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkr. Nr. 5156 dt 30.07.14 sit Nr. Sit Mars & Prill Fat Nr. 6 dt 21.07.14 ser 68509943 Kontrata Financiare Nr. 766 Fondi Kuvajtjan.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >