Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. All 161,673,023.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Biblioteka kombetare (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 174,720 2014-12-17 2014-12-19 26210120252014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1012025 BIBLIOTEKA 602 UP120 dt.05.12.14 lista ofertave 09.12.14 nj,.fituesi 10.12.14 sit,punimesh 16.12.14 akt marrj ne dorezim 16.12.14 ft.28 dt.16.12.14 seri 09395398
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 28,499,495 2014-12-15 2014-12-19 2521330052014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ujsjellsi mirdite per sit nr 13 furnizim me uji i zonave rurale shtes kont
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 42,749,875 2014-12-15 2014-12-16 2721330052014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ujsjellsi mirdite per sit nr 15 furnizim me uji i zonave rurale
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 23,749,734 2014-12-15 2014-12-16 2621330052014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ujsjellsi mirdite per sit nr 15 furnizim me uji i zonave rurale
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 9,499,691 2014-08-20 2014-08-25 621330052014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve ujsjellsi mirdite per sit nr 12 per furnizim me uji te zonave rurale Rreshen SHTESE KONTRATE
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 8,998,122 2014-07-23 2014-07-29 52 1330052014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ujsjellsi mirdite per sit nr 11 per furnizim me uji te zonave rurale Rreshen
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 499,068 2014-07-23 2014-07-29 521330052014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve ujsjellsi mirdite per sit nr 11 per furnizim me uji te zonave rurale Rreshen
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 33,252,204 2014-06-05 2014-06-25 221330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ND UJSJELLSI TE SIT NR9 FURNIZIM ME UJI ZONAVE RURALE RRESHEN
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Mirdite 14,250,114 2014-04-22 2014-05-12 121330052014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) nD UJSJELLSI TE SIT NR 8 FURNIZIM ME UJI ZONAVE RURALE RRESHEN
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >