Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All " VASO - SECURITY " All 27,415,198.00 64 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-12-30 2014-12-30 30310130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.289 SHERBIME TE SIGURIMT DHE RUAJTJES
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-12-30 2014-12-30 80810130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.291 DT 30.12.14
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 496,740 2014-12-11 2014-12-12 969101003920141 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft sherb roje kv dt 21.4.2014, seri 13493210 dt 30.11.2014
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 218,599 2014-12-04 2014-12-05 15510120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU I ARTIT MESJETAR ROJE OBJEKTI LIK FAT NR 268 DAT 30.11.2014
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,682 2014-12-03 2014-12-04 18410290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes GJYKATA E APELIT KORCE FAT.264 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-12-03 2014-12-04 72810130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.267 DT 30.11.14
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-12-02 2014-12-03 28410130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.265 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,682 2014-11-06 2014-11-07 16610290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029005 GJYKATA E APELIT KORCE FAT.243 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 513,298 2014-11-05 2014-11-06 89210100392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft sherb roje kv dt 21.4.2014, seri 13493187 dt 31.10.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-11-05 2014-11-06 26010130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013009 DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.244 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 217,000 2014-11-04 2014-11-05 13710120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU I ARTIT MESJETAR ROJE OBJEKTI LIK FAT NR.248 DT.31.10.2014
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-11-04 2014-11-05 67010130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE ROJE PRIVATE FAT.247 DT 31.10.14
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,682 2014-10-08 2014-10-09 15010290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes GJYKATA E APELIT KORCE FAT.218 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 480,182 2014-10-06 2014-10-07 78010100392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft sherb roje kv dt 21.4.2014, seri 13493163 dt 30.9.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-10-06 2014-10-07 23810130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.219 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 216,000 2014-10-06 2014-10-07 12610120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR PAGESE ROJE OBJEKTI LIK FAT NR 234 DAT 30.09.
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-10-02 2014-10-03 60810130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.223 DT 30.09.14
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-09-15 2014-09-16 21810130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.196 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUATJES
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,682 2014-09-10 2014-09-11 13410290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029005 GJYKATA E APELIT KORCE FAT.195 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 513,298 2014-09-04 2014-09-05 65510100392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft sherb roje kv dt 21.4.2014, seri 13493138 dt 31.8.2014