Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "SHKELQIMI 07" All 227,220,222.00 29 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Lopez (1134) "SHKELQIMI 07" Tepelene 7,410,348 2014-12-26 2014-12-29 73/27870012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) FT E PRAPAMBETUR DT 31.05.2013 NR 173 KOMUNA LOPES
  Komuna Sauk (3535) "SHKELQIMI 07" Tirane 5,000,000 2014-12-19 2014-12-22 17328110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Lik sistemim asfaltim rruga liqeni kontr vazhd 2448/3 dt 11.03.2014 pv 08.05.2014 sit perf 08.05.2014 akt kol 01.10.2014 pvmd 17.10.2014 fat 159 dt 07.11.2014 seri 16427946
  Komuna Fshat Ballsh (0924) "SHKELQIMI 07" Mallakaster 27,687,996 2014-12-12 2014-12-12 270 2635001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2635001 PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
  Komuna Ngracan (0924) "SHKELQIMI 07" Mallakaster 24,378,410 2014-12-12 2014-12-12 119 2641001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE NGA KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER PER SHKELQIMI 07
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Mallakaster (0924) "SHKELQIMI 07" Mallakaster 13,469,894 2014-12-10 2014-12-11 39 2131009 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER SHKELQIMI 007 SHPK NGA NDERMARRJA E UJSJELLSIT BALLSH
  Komuna Lumas (0202) "SHKELQIMI 07" Berat 18,287,681 2014-10-20 2014-12-04 18123050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna lumas berat lik fat tetor 2013 rikostruksion shkolle
  Komuna Kozare (0217) "SHKELQIMI 07" Kuçove 6,192,075 2014-12-03 2014-12-04 52425310012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim garancie rikonstruksioni i rruges gege frasher komuna kozare kod.2531001
  Komuna Sauk (3535) "SHKELQIMI 07" Tirane 6,532,868 2014-11-11 2014-11-12 14328110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Sistemim asfaltim rruga kopshti botanik lik pjesor fat 159 dt 07.11.2014 seri 16427946 kontr vazhd 2448/3 dt 11.03.2013 sit perf 08.05.2014 akt kol 01.10.2014 pvmd 17.10.2014
  Komuna Fier-Shegan (0922) "SHKELQIMI 07" Lushnje 713,139 2014-10-29 2014-10-29 23526030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2603001 Komuna Fier - Shegan, Sa xhirojme ne llog per likujd te fat tatim. seri 16427942, dt:08.10.2014 per punime dhe sistemim asfaltim me rere bituminoze te fshatrave te Komunes, Kontrata Dt:30.06.2014
  Komuna Fier-Shegan (0922) "SHKELQIMI 07" Lushnje 809,970 2014-10-29 2014-10-29 23626030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2603001 Komuna Fier - Shegan, Sa xhirojme ne llog per likujd te fat tatim. seri 16427942, dt:08.10.2014 per punime dhe sistemim asfaltim Shtese (20% e vl.kont. dt:30.06.14) me rere bituminoze te fshatrave te Kom,Shtese Kont. Dt:06.10.2014
  Komuna Greshice (0924) "SHKELQIMI 07" Mallakaster 420,000 2014-10-09 2014-10-09 136 2642001 2014 Karburant dhe vaj PAGESE PER SHKELQIMI 07 NGA KOMUNA GRESHICE MALLAKASTER
  Komuna Fier-Shegan (0922) "SHKELQIMI 07" Lushnje 3,354,595 2014-09-16 2014-09-17 18826030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2603001 Komuna Fier - Shegan, Sa xhirojme ne llog per likujd te fat tatim. seri 14366024, dt:17.07.2014 per punime dhe sistemim asfaltim me rere bituminoze te fshatrave te Komunes, Kontrata Dt:30.06.2014
  Komuna Greshice (0924) "SHKELQIMI 07" Mallakaster 280,000 2014-08-26 2014-08-26 112 2642001 2014 Karburant dhe vaj PAGESE PER SHKELQIMI 07 NGA KOMUNA GRESHICE MALLAKASTER
  Komuna Kuman (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 2,150,699 2014-08-18 2014-08-18 20424210012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PUNIMESH KOMUNA KUMAN
  Komuna Novosele (3737) "SHKELQIMI 07" Vlore 300,000 2014-08-13 2014-08-14 174 2836001 2014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2836001 KOMUNA NOVOSELE FAT 07.08.2014
  Komuna Ngracan (0924) "SHKELQIMI 07" Mallakaster 456,000 2014-08-12 2014-08-13 82 2641001 2014 Karburant dhe vaj PAGESE NGA KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER PER SHKELQIMI 07SHPK
  Komuna Lopez (1134) "SHKELQIMI 07" Tepelene 4,246,152 2014-08-05 2014-08-06 33/27870012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK/SHKOLLA SINANAJ FT NR 66/02.06.2014 KOMUNA LOPES
  Komuna Kuman (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 13,431,660 2014-07-07 2014-07-08 16324210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore K/Kuman 2421001 te prapambetura rik.shkolle
  Komuna Kuman (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 13,105,610 2014-07-07 2014-07-08 16224210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Kuman 2421001 te prapambetura rik.shkolle
  Komuna Shushice (3737) "SHKELQIMI 07" Vlore 11,098,961 2014-06-25 2014-06-26 104 2841001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK.UJESJELLESI FSHATRAT GRABIAN,DRITHAS,SHUSHICE,MEKAT FAT.NR 98 DT.20.12.2012 K.SHUSHICE 2841001