Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "SHENDELLI" All 88,224,086.00 104 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 3,272,017 2014-12-30 2014-12-31 43810280082014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Prokuroria 1028008 Likujdim fature
  Komuna Zharres (0909) "SHENDELLI" Fier 327,214 2014-12-31 2014-12-31 41524190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Zharrez Fier 2419001 rikonst. rruge
  Komuna Brataj (3737) "SHENDELLI" Vlore 404,931 2014-12-29 2014-12-30 14428370012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PUNIMESH 5% KOMUNA BRATAJ 2837001
  Komuna Brataj (3737) "SHENDELLI" Vlore 225,626 2014-12-29 2014-12-30 14328370012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PUNIMESH KOMUNA BRATAJ 2837001
  Komuna Strume (0909) "SHENDELLI" Fier 8,857,560 2014-12-29 2014-12-30 34824220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve K/Strum Fier 2422001 situacion punimesh per KUZ
  Bashkia Mamuras (2019) "SHENDELLI" Laç 249,536 2014-12-17 2014-12-23 59621620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRSA PAGUAR UP NR 14 DT 10.06.2014 FATURE NR 22 DT 16.10.2014 NR SERIE 15002775 KONTRATE NR 713/14 DT 11.09.2014
  Bashkia Mamuras (2019) "SHENDELLI" Laç 301,400 2014-12-17 2014-12-23 59521620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FATURE NR 19 DT 30.09.2014 NR SERIE 15002772 UP NR 14 10.06.2014
  Komuna Qender (0909) "SHENDELLI" Fier 291,042 2014-12-22 2014-12-23 43224170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Qender 2417001 sistemim & shtrim me zhavor rruge
  Komuna Zharres (0909) "SHENDELLI" Fier 543,780 2014-12-22 2014-12-23 40824190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Zharrez Fier 2419001 rikonstruksion rruge
  Komuna Qender (0909) "SHENDELLI" Fier 664,848 2014-12-22 2014-12-23 43124170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Qender 2417001 sistemim & shtrim me zhavor rruge
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) "SHENDELLI" Gjirokaster 808,080 2014-12-18 2014-12-19 58710060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE FIER SEMAN POJAN APOLLON FAT NR 52 SERIA 15002808. SITUACION PERMBL PJESOR PUNIMESH SITUACION PROGRESIV
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) "SHENDELLI" Gjirokaster 351,600 2014-12-18 2014-12-19 58810060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE POVEL POCEM PESHKOPI FAT NR 53 SERIA15002809. SITUACION PERMBL PJESOR MUJORE LISTA NR 17 LISTA 2.3 SITUACION PROGRESIV
  Komuna Strume (0909) "SHENDELLI" Fier 5,700,000 2014-12-17 2014-12-17 32824220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Strum Fier 2422001 sit.punimesh Kuz
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 3,469,328 2014-12-16 2014-12-17 43510280082014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Prokuroria 1028008 Rikonstruksion godine
  Komuna Zharres (0909) "SHENDELLI" Fier 2,247,852 2014-12-15 2014-12-16 40224190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Zharrez Fier 2419001 materiale ndertimi per rik.rruge
  Komuna Zharres (0909) "SHENDELLI" Fier 1,703,570 2014-12-15 2014-12-16 40324190012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Zharrez Fier 2419001 transport materiale ndertimi per rik.rruge
  Komuna Qender (0909) "SHENDELLI" Fier 118,800 2014-12-15 2014-12-16 42024170012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale K/Qender 2417001 materiale
  Bashkia Fier (0909) "SHENDELLI" Fier 3,481,859 2014-12-12 2014-12-15 39921110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Komuna Zharres (0909) "SHENDELLI" Fier 448,800 2014-12-11 2014-12-12 39424190012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore K/Zharrez Fier 2419001 mirembajtje toke
  Komuna Zharres (0909) "SHENDELLI" Fier 218,065 2014-12-04 2014-12-05 37724190012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala K/Zharrez Fier 2419001 likujdim fature