Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "RUÇI" All 16,388,773.00 81 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Burgu Burrel (0625) "RUÇI" Mat 195,600 2014-12-30 2014-12-31 21010140062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Burgu Burrel (1014006) Lik. Te tjera mat. dhe sherb. spec. Fat.Nr.30 & 30/1 Dt.26.12.2014 Urdh. Prok. Nr.46 Dt.10.12.2014.
  Burgu Burrel (0625) "RUÇI" Mat 40,800 2014-12-30 2014-12-31 21410140062014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Burgu Burrel (1014006) Lik. Shpenz. per mirmbajtje mjeti transp.Fat.Nr.36 Dt.30.12.2014 Urdh. Prok. Nr.51 Dt.23.12.2014.
  Komuna Rukaj (0625) "RUÇI" Mat 132,000 2014-12-29 2014-12-30 22826480012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Komuna Rukaj (2648001) Lik. Sherbime te tjera (Blerje mater. per rip. ne arsim).Fat.Nr.7 & 7/1 Dt.12.12.2014 Urdh. Prok. Nr.28 Dt.26.11.2014.
  Komuna Rukaj (0625) "RUÇI" Mat 288,000 2014-12-24 2014-12-26 22126480012014 Sherbim per ngrohje Komuna Rukaj (2648001) Lik. Sherbim per ngrohje (Dru zjarri).Fat.Nr.06 Dt.12.12.2014 Urdh. Prok. Nr.07 Dt.04.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 281,200 2014-12-23 2014-12-24 58521320012014 Karburant dhe vaj Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. Blerje Karburant.Fat.Nr.23 Dt.15.12.2014 Kontr. Furniz. Nr.501 Prot. Dt.08.04.2014.
  Burgu Burrel (0625) "RUÇI" Mat 192,000 2014-12-23 2014-12-24 20410140062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Burgu Burrel (1014006) Lik. Blerje Kanc.Gazerm.te tjera spec.,shpenz. per mirmb. hidr. e elektr. Fat.Nr.26 & 26/1 Dt.22.12.2014 Urdh. Prok. Nr.47 Dt.11.12.2014.
  Burgu Burrel (0625) "RUÇI" Mat 79,200 2014-12-23 2014-12-24 19910140062014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Burgu Burrel (1014006) Lik. Shpenz. per mirmbajtje mjeti te transp. Fat.Nr.21 Dt.18.12.2014 Urdh. Prok. Nr.44 Dt.09.12.2014.
  Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) "RUÇI" Mat 144,000 2014-12-19 2014-12-23 18410050752014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Bordi i Kullimit Diber-Mat (1005075) Lik. Shpenz. per mirmbajtje te paisjeve te zyres.Fat.Nr.17 Dt.17.12.2014 Urdh. Prok. Nr.22 Dt.27.11.2014.
  Komuna Shupenze (0603) "RUÇI" Bulqize 69,393 2014-12-22 2014-12-23 16323180012014 Sherbim per ngrohje KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin "RUÇI" per PO numer 4029.
  Komuna Shupenze (0603) "RUÇI" Bulqize 480,000 2014-12-22 2014-12-23 16023180012014 Karburant dhe vaj KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin "RUÇI" per PO numer 4028.
  Bashkia Mat (0625) "RUÇI" Mat 78,399 2014-12-23 2014-12-23 58421320012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Blerje Gaz i Lengshem.Fat.Nr.22 Dt.15.12.2014 Kontr. Furniz. Nr.500 Prot. Dt.08.04.2014.
  Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) "RUÇI" Mat 37,410 2014-12-19 2014-12-22 18210050752014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bordi i Kullimit Diber-Mat (1005075) Lik. Materiale per ngrohje (Gaz i lengshem).Fat.Nr.19 Dt.18.12.2014 Urdh. Prok. Nr.25 Dt.12.12.2014.
  Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) "RUÇI" Mat 48,000 2014-12-19 2014-12-22 18110050752014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bordi i Kullimit Diber-Mat (1005075) Lik. Blerje Pjese kembimi.Fat.Nr.20 Dt.18.12.2014 Urdh. Prok. Nr.26 Dt.12.12.2014.
  Komuna Shupenze (0603) "RUÇI" Bulqize 45,585 2014-12-18 2014-12-19 15123180012014 Sherbim per ngrohje KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin RUCI SHPK per PO 3994
  Komuna Shupenze (0603) "RUÇI" Bulqize 107,742 2014-12-18 2014-12-19 15123180012014/1 Sherbim per ngrohje KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim furnitorin RUCI SHPK per PO 3995
  Burgu Burrel (0625) "RUÇI" Mat 150,000 2014-12-17 2014-12-18 19610140062014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Burgu Burrel (1014006) Lik. Shpenz. per mirmbajtje aparate,paisje teknike.Fat.Nr.15 Dt.15.12.2014 Urdh. Prok. Nr.43 Dt.08.12.2014.
  Dega e rezervave Mat (0625) "RUÇI" Mat 72,000 2014-12-17 2014-12-18 14710160952014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Rezervat e Shtetit (1016095) Lik.Shpenz. per mirmb. e objekteve ndertimore.Fat.Nr.12 Dt.16.12.2014.Urdh.Prok.Nr.13 Dt.20.11.2014
  Burgu Burrel (0625) "RUÇI" Mat 90,000 2014-12-17 2014-12-18 19710140062014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Burgu Burrel (1014006) Lik. Blerje materiale per pastrim.Fat.Nr.16 Dt.16.12.2014 Urdh. Prok. Nr.41 Dt.08.12.2014.
  Burgu Burrel (0625) "RUÇI" Mat 252,000 2014-12-17 2014-12-18 19510140062014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Burgu Burrel (1014006) Lik. Shpenz. per mirmbajtje ndert. Fat.Nr.14,14/1,14/2 Dt.15.12.2014 Urdh. Prok. Nr.40 Dt.05.12.2014.
  Komuna Rukaj (0625) "RUÇI" Mat 172,710 2014-12-12 2014-12-16 20926480012014 Karburant dhe vaj Komuna Rukaj (2648001) Lik. Karburant Fat.Nr.36 Dt.25.11.2014 Urdh. Prok. Nr.09 Dt.01.08.2014 Kontr. Furniz. Nr.141/1 Dt.12.09.2014.