Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "NIKA" All 8,165,111.00 71 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Ksamil (3731) "NIKA" Sarande 76,800 2014-12-30 2014-12-31 17127360012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik i prapambetur nga ksamili
  Komuna Ksamil (3731) "NIKA" Sarande 362,554 2014-12-30 2014-12-31 17227360012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik fat nr 189 dat 21.12.2014
  Komuna Lukove (3731) "NIKA" Sarande 117,504 2014-12-29 2014-12-30 167.27300012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik nga lukova fat nr 48 dat 15.12.2014
  Zyra e Punes Sarande (3731) "NIKA" Sarande 61,512 2014-12-29 2014-12-30 21210250312014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHP NGA Z PUNES
  Komuna Aliko (3731) "NIKA" Sarande 57,396 2014-12-29 2014-12-30 20127370012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim likm fat nr 26 dat 25.11.2014
  Qendra polivalente Sarande (3731) "NIKA" Sarande 105,540 2014-12-24 2014-12-26 20021380092014 Sherbime te tjera SHP PER RIPARIME HIDROSANITARE NGA POLIVALENTE
  Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) "NIKA" Sarande 22,200 2014-12-24 2014-12-26 15721380072014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin LIBRA JASHTESHKOLLOR NGA POLIVALENTE
  Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) "NIKA" Sarande 38,352 2014-12-22 2014-12-23 20110161082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE NGA KUFIRI
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 205,908 2014-12-22 2014-12-23 59921380012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE SPECIALE
  Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) "NIKA" Sarande 446,000 2014-12-19 2014-12-23 15821380072014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Lodra per femije
  Dogana Sarande (3731) "NIKA" Sarande 113,388 2014-12-22 2014-12-23 18510100912014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP NGA DOGANA
  Komisariati i Policise Sarande (3731) "NIKA" Sarande 49,092 2014-12-15 2014-12-16 21110160522014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj SHP PER MIREMBAJTJEN E AParateve teknike te veglave te punes fat nr 141 dt 16.10.2014 nga rendi
  Zyra Arsimore Sarandë (3731) "NIKA" Sarande 46,308 2014-12-15 2014-12-16 27010111332014 Sherbime te tjera SHP NGA ZYRA ARSIMORE
  Qendra Ekonomike Kultures (3731) "NIKA" Sarande 10,000 2014-12-03 2014-12-03 13121380022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHP NGA KULTURA
  Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) "NIKA" Sarande 47,052 2014-12-02 2014-12-03 15221380072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP DETERGJENTE NGA S.EKONOMIK
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 94,692 2014-12-02 2014-12-02 54821380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale te tjera materiale dhe sherbime speciale nga bashkia lik fat nr 137
  Bashkia Sarande (3731) "NIKA" Sarande 44,148 2014-12-02 2014-12-02 54721380012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale te tjera materiale dhe sherbime speciale nga bashkia lik fat nr 137
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) "NIKA" Sarande 47,976 2014-11-26 2014-11-27 11821380112014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP NGA SHERBIMET
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) "NIKA" Sarande 11,988 2014-11-25 2014-11-26 14210120172014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim lik nga z butrint fat nr 158 dat 13.11.2014
  Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) "NIKA" Sarande 45,396 2014-11-24 2014-11-24 14721380072014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore pajisje hidrosanitare nga s.ekonomik