Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "M. LEZHA" All 96,068,494.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) "M. LEZHA" Shkoder 23,309,940 2014-12-30 2014-12-31 25710280272014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre PROKURORIA RRETHIT SHKODER FAT 04790098, 0099, 00100, 18662351 DT. 27.12.2014
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) "M. LEZHA" Durres 20,090,826 2014-12-01 2014-12-02 68710111502014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BL. ORENDI PER GODINEN 2 / UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,759,940 2014-11-27 2014-11-27 36910050012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Bujqesise pagese sigur .kontrate ,nr 2898/1 dt 28.06.2013,kosto lokale per " materiale zurash" fat nr 9,10,11, dt 20.08.2013, f.hyrje nr 29 dt 24.11.2014, alokim fondi shkrese M.F. nr 9607/1 dt 04.07.14, MBZHRAU nr 5098/1 dt 22.07.14
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) "M. LEZHA" Durres 20,004,906 2014-10-13 2014-10-14 59410111502014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BL. ORENDI PER GODINEN E DYTE/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane "M. LEZHA" Tirane 480,000 2014-09-29 2014-09-29 9610290482014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231-Gyk.Admins.Shkall.Pare paisje up.5273/3 dt.11.04.2014 u.kvo5273/4 dt.11.04.2014 njof. fit.19.05.2014 kont.5273/24 dt.27.05.2014 fat. seria 04790092 nr.33 dt.15.07.2014 fh. nr.27 dt.15.07.2014 shkrese per sjellje me vonese te fatures
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,389,504 2014-06-12 2014-06-13 11310290112014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera Gjyk.Rrethi.Tirane Bl pajisje zyre up 16/1 dt 02.04.2014 njoft fit 21.04.2014 kontr 16.05.2014 fat 0479099 nr 32 dt 23.05.2014 fh 23 dt 23.05.2014
  Komuna Shkrel (3323) "M. LEZHA" M.Madhe 1,588,020 2014-05-27 2014-05-28 6326280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 2628001-Kom.Shkrel(lik.fat.nr.ser.04790089 dt.16.05.2014)bl.paisje per q.kult.
  Bashkia Krume (1812) "M. LEZHA" Has 36,000 2014-04-24 2014-04-25 9821170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1812 bashkia krume paisje shkolle diturim i2011 fat 84172203 dt 22.09.2011
  Bashkia Durres (0707) "M. LEZHA" Durres 473,580 2014-04-15 2014-04-16 176210700012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI BLERJE MOBILJE PER SHKOLLEN E MESME "KENETE" DURRES
  Bashkia Durres (0707) "M. LEZHA" Durres 474,738 2014-03-19 2014-03-19 11521070012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARACI BLERJE PAISJE SHKOLLA 9VJECARE "B.MARRJE NEDOREZIM SHKRESA NR 703 DT.05.02.2014CURRI"
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) "M. LEZHA" Durres 22,461,040 2014-03-17 2014-03-17 13110111502014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre LIK PERFUNDIMTAR BL. ORENDI SHKOLLORE PER KAMPUSIN E RI/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >