Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "K.M.KONTRUKSION" All 20,304,275.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 2,593,493 2014-12-22 2014-12-23 84221410012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2141001 bashkia shkoder ft 18017917 dt 11.12.2014
  Dega e Thesarit Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 12,000 2014-12-18 2014-12-19 16110100332014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA THESARIT LIKUJ FAT NR 18017921 DT 16.12.2014
  Drejtoria e SHIK Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 362,760 2014-12-17 2014-12-18 17810180132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore DREJTORIA SHISH SHKODER FAT.18017918 dt 15.12.2014
  Komuna Balldren I Ri (2020) "K.M.KONTRUKSION" Lezhe 1,000,000 2014-12-17 2014-12-18 17825740012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOM BALLDRE LIK FAT.40 DT.10.06.2014 SIS ASF RRUGA SHKOLLES DHE SISTEM PERROI NR.2 TOROVICE
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 271,200 2014-12-11 2014-12-12 18021410372014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER fature nr 18017912 DT 27.11.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 101,520 2014-12-05 2014-12-05 12510250572014 Sherbime te tjera 1025057 ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER FAT. 18011914 DT 04.12.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 1,427,437 2014-12-03 2014-12-04 73221410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA SHKODER ft 18017904 dt dt 30.10.2014, aktkolaudimi 24.11.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 311,049 2014-11-21 2014-11-24 69021410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001 bashkia shkoder FT 18017905 DT 10.11.2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 259,132 2014-11-24 2014-11-24 20610120062014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike DREJTORIA RAJONALE KULTURES KOMBTARE SHKODER ft 18017908 dt 21.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 306,600 2014-11-12 2014-11-12 16021410372014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 18017903 DT 30.10.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 1,306,968 2014-11-06 2014-11-06 66221410012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj bashkia shkoder , ft 12416200 dt 11.10.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 546,962 2014-11-04 2014-11-05 64521410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) bashkia shkoder , ft 12416197 dt 13.10.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 1,071,680 2014-11-04 2014-11-05 64321410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve bashkia shkoder , ft 12416194 dt 03.10.2014, aktkolaudimi 27.10.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 384,000 2014-09-24 2014-09-25 13521410372014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike QENDRA E ZHVILLIMIT LIKUJ FAT NR 12416188 DT 05.09.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 1,678,513 2014-09-25 2014-09-25 53921410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) bashkia shkoder ft 12416192 dt 21.09.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 881,363 2014-09-10 2014-09-11 54121410012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA SHKODER FAT. 12416185 DT. 11.08.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 83,400 2014-08-14 2014-08-14 47321410012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001 bashkia shkoder 5%garanci punimesh trotuare f.ramadani
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 2,217,804 2014-07-24 2014-07-25 41221410012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj bashkia shkoder ft 12416180 dt 11.07.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 295,779 2014-07-16 2014-07-16 40721410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore bashkia shkoder likuj fat nr 12416174 dt 02.07.2014
  Bashkia Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 315,050 2014-07-16 2014-07-16 40521410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore bashkia shkoder likuj fat nr 12416175 dt 02.07.2014