Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "DUKA" All 93,640,264.00 15 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 12,384,533 2014-11-26 2014-12-31 79221460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI SHTATOR BASHKI A2146001 FAT 162 DT 30.09.2014
  Zyra e Punes Vlore (3737) "DUKA" Vlore 462,000 2014-12-29 2014-12-29 24010250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) PAGA Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) "DUKA" Vlore 446,000 2014-12-29 2014-12-29 23910250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) PAGA Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) "DUKA" Vlore 67,134 2014-12-29 2014-12-29 24110250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) SIGURIM Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) "DUKA" Vlore 253,506 2014-11-24 2014-11-27 20810250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) SIGURIME Z.PUNES 1025037
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 2,716,353 2014-11-24 2014-11-24 61621460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit inflacioni 2013 bashkia 2146001 fat 168 dt 12.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 2,931,840 2014-11-13 2014-11-17 61421460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI BASHKIA 2146001 FAT 30.06.2014
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 21,937,170 2014-11-07 2014-11-07 55521460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit NOTERIZIME SH.FEMIJES 2146030 FAT 230 DT 20.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 7,500,000 2014-10-15 2014-10-15 49121460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI KORRIK BASHKIA 2146001 FAT 155 DT 30.07.2014
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 17,640,000 2014-10-06 2014-10-07 46821460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI BASHKIA 2146001 FAT 142 DT 30.05.2014
  Zyra e Punes Vlore (3737) "DUKA" Vlore 84,502 2014-09-24 2014-09-25 15010250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) SIGURIM PER AKSIDENT ZYRA E PUNES 1025037
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 4,432,665 2014-09-16 2014-09-16 41921460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI BASHKIA 2146001 FAT 138 DT 30.04.2014
  Zyra e Punes Vlore (3737) "DUKA" Vlore 96,025 2014-08-20 2014-08-21 12610250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) SIGURIM PER AKSIDENT Z.PUNES 1025037
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 8,700,000 2014-08-05 2014-08-06 36621460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI PRILL BASHKIA 2146001 FAT 138 DT 30.04.2014
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 13,988,536 2014-07-21 2014-07-21 33421460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI BASHKIA 2146001 FAT 137 DT 31.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >