Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "DENOLT" All 35,208,336.00 23 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 144,000 2014-12-31 2014-12-31 17425490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve riparim ujesjllesi Ali Vate Ft 17S11316317dt26.12.2014
  Bashkia Kukes (1818) "DENOLT" Kukes 2,801,540 2014-12-18 2014-12-19 20321250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore situac nr2 Ft 16 S11316316dt16.12.2014Bashkia Kukes
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 40,000 2014-11-27 2014-11-27 157.25490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2549001 Komuna Surroj riparim ujsjellsi fshati Qinamak fat 15 dt 21.11.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 140,000 2014-11-26 2014-11-27 15825490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2549001 Komuna Surroj riparim ujsjellsi fshati Qinamak fat 15 dt 21.11.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 4,159,712 2014-11-25 2014-11-25 15525490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2549001 Komuna Surroj Ndertim shkolla 9-vjecare qinamak fatNr14 dt 20.11..2014
  Bashkia Kukes (1818) "DENOLT" Kukes 2,596,042 2014-11-05 2014-11-06 16621250012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Situac nr 1ndertim palestre" L.Prizerenit "Ft 13dt 03.11.2014 S11316313 Bashkia Kukes
  Drejtoria e pergjithshme per Kufirin dhe Migracionin (3535) "DENOLT" Tirane 2,264,532 2014-09-29 2014-09-30 86101609920141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 1016099,Ap.Depart.per Kuf.Migracionin pagese kontrate 41/4 dt 30.06.14, u prok 41 dt 27.5.14, njoftim fit 41/3 dt 23.06.14, ft 10 dt 5.9.14 seri 11316310
  Komuna Orgjost (1818) "DENOLT" Kukes 372,000 2014-09-24 2014-09-25 113254580012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit transp mbetjesh urbane ft 6dt24.08.2014 Zapod Kukes
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 5,750,832 2014-09-16 2014-09-16 12425490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2549001 Komuna Surroj Ndertim shkolla 9-vjecare qinamak fatNr11 dt 15.09..2014
  Komuna Terthore (1818) "DENOLT" Kukes 4,406,504 2014-08-21 2014-08-22 18025430012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2543001 Komuna terthore Ndert Dhkolle sit perf fatura Nr 9 dt 20.08.2014
  Komuna Terthore (1818) "DENOLT" Kukes 547,305 2014-08-21 2014-08-22 17925430012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2543001 Komuna terthore kthim garancie 5%Ndert Dhkolle Perbreg
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 4,429 2014-08-13 2014-08-14 11025490012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2549001 Komuna Surroj kthim garancie 5% Ujsjellsi Ali Vata.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 10,000 2014-08-13 2014-08-13 10925490012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2549001 Komuna Surroj kthim garancie 5% Ujsjellsi Ali Vata.2014
  Komuna Terthore (1818) "DENOLT" Kukes 599,169 2014-08-12 2014-08-12 16025430012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2543001 Komuna Terthore kthim garancie 5% rruga Bardhoc
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 88,010 2014-08-08 2014-08-11 10725490012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2549001 Komuna Surroj kthim garancie 5% Ujsjellsi Ali Vata.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 50,000 2014-08-08 2014-08-11 10825490012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2549001 Komuna Surroj kthim garancie 5% Ujsjellsi Ali Vata.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 235,472 2014-08-08 2014-08-11 10625490012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2549001 Komuna Surroj kthim garancie 5% Ujsjellsi Ali Vata.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 20,523 2014-08-07 2014-08-08 10425490012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2549001 Komuna Surroj kthim garancie 5% Ujsjellsi Ali Vata.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 197,885 2014-08-08 2014-08-08 10525490012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2549001 Komuna Surroj kthim garancie 5% Ujsjellsi Ali Vata.2014
  Komuna Surroj (1818) "DENOLT" Kukes 384,000 2014-07-22 2014-07-23 9225490012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2549001 Komuna Surroj Rip rruge Qinamak Koder Leke faturaNr 2 dt 16.07.2014