Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "BIBA-X" All 9,580,533.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Golem (3513) "BIBA-X" Kavaje 2,621,323 2014-12-18 2014-12-18 51224750012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA GOLEM LIKUJDIM FAT NR 20 DT 31.01.2013 NR SERIE 00237070 TE KONTRATES SE PLANIFIKUAR SISTEMIM ASFALTIM RRETHRROTULLIM QENDER PLAZH SITUACIN NR 3 AKT KOLAUDIM AKT MARRJE DOREZIM URDHER NR 4084 DT 01.12.2014
  Komuna Synej (3513) "BIBA-X" Kavaje 651,847 2014-12-02 2014-12-02 23224740012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT NR 1 DT 01.09.2014 PER RIKONSTRUKSION RRUGE RRAKULL LAGJA BEJLER SIPAS KONTRATES SE PLANIFIKUAR SITUACION PER FUNDIMTAR AKT KOLAUDIM
  Komuna Synej (3513) "BIBA-X" Kavaje 1,330,000 2014-11-14 2014-11-14 22324740012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FATURE NR 1 DT 01.09.2014 TE KONTRATES SE PLANIFIKUAR
  Komuna Synej (3513) "BIBA-X" Kavaje 1,553,650 2014-10-09 2014-10-09 19824740012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT NR 1 DT 01.09.2014 TE KONTRATES 354 DT 02.06.2014 PER OBJEKT RIKONSTRUKSION RRUGE RRAKULL LAGJA BEJLERE
  Komuna Synej (3513) "BIBA-X" Kavaje 1,948,883 2014-08-08 2014-08-11 15524740012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT NR 4 DT 01.08.2014 PER RIKONSTUKSION RRUGE LAGJA BEJLEREVE RRAKULL TE KONTRATES SE PLANIFIKUAR NR 354 DT 02.06.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) "BIBA-X" Kavaje 1,222,350 2014-06-04 2014-06-05 18221190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT 1 DT 10.10.2013 TE KONTRATES 779 DT 10.12.2012 PER RIKONSTRUKSION RRUGE XHAMISE FAZA E I
  Komuna Synej (3513) "BIBA-X" Kavaje 96,480 2014-04-03 2014-04-03 5924740012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT NR 36 DT 20.03.2014
  Komuna Synej (3513) "BIBA-X" Kavaje 156,000 2014-02-20 2014-02-21 2424740012014 Unspecified KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT 10 DT 18.2.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >