Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "BESA GAZ" All 717,993.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) "BESA GAZ" Kavaje 184,986 2014-12-26 2014-12-29 70321180012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA KJ LIKUJDIM FAT GAZ NR 348 DT 22.12.2014 TE KONTRATES 50/12 DT 20.05.2014 FAT NR SERIE 13576348
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) "BESA GAZ" Kavaje 28,994 2014-12-23 2014-12-24 13621180102014 Sherbim per ngrohje AZILI LIKUIDIM GAZ FAT 346 DT 18.12.2014 UP 23 DT 12.12.2014
  Komuna Helmes (3513) "BESA GAZ" Kavaje 56,000 2014-12-18 2014-12-19 19324720012014 Sherbim per ngrohje KOMUNA HELMAS LIKUJDIM FAT 345DT 17.12.2014
  Bashkia Kavaja (3513) "BESA GAZ" Kavaje 65,254 2014-12-03 2014-12-03 65321180012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER GATIM FAT 141 DT 11.11.2014 KONTRATE 50/12 DT 20.05.2014
  Bashkia Kavaja (3513) "BESA GAZ" Kavaje 145,760 2014-10-17 2014-10-20 57721180012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIJA KJ LIKUIDIM GAZ PER GATI FAT 114 DT 21.07.2014 KONTRATE 50/1 DT 20.05.2014
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) "BESA GAZ" Kavaje 165,000 2014-09-09 2014-09-09 8521180102014 Sherbim per ngrohje AZILI LIKUIDIM GAZ PER GATIM UP 06 DT 15.06.2014 FAT 127 DT 26.08.2014
  Komuna Helmes (3513) "BESA GAZ" Kavaje 71,999 2014-04-17 2014-04-18 4224720012014 Sherbim per ngrohje KOMUNA HELMAS LIKUJDIM FAT NR 89 DT 20.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >