Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "ADA-CO" All 46,521,157.00 39 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Bucimas (1529) "ADA-CO" Pogradec 491,056 2014-12-30 2014-12-31 33527000012014 Shpenz. per rritjen e AQT - plantacione 2700001 KOMUNA BUCIMAS LIK FAT= 8905369 DT 26.11.2014
  Komuna Bucimas (1529) "ADA-CO" Pogradec 300,000 2014-12-30 2014-12-31 33727000012014 Sherbim per ngrohje 2700001 KOMUNA BUCIMAS LIK FAT= 19130908 DT 29.12.2014
  Komuna Trebinje (1529) "ADA-CO" Pogradec 628,350 2014-12-30 2014-12-30 25427040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2704001 KOMUNA TREBINJE LIK FAT=19130903 DT 17.12.2014
  Komuna Velcan (1529) "ADA-CO" Pogradec 1,045,043 2014-12-29 2014-12-30 27827030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2703001 K. VELÇAN POGRADEC FATURA 89053699 DATE 02.12.2014
  Komuna Vreshtas (1515) "ADA-CO" Korçe 423,054 2014-12-29 2014-12-30 27325010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve komuna vreshtas kub sheqeras lagja stallat fat nr 2 dat 11.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) "ADA-CO" Pogradec 374,400 2014-12-18 2014-12-19 72610130822014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013082 LIK. SPITALI POGRADEC FT NR 19130904 DT 02.12.2014
  Komuna Bucimas (1529) "ADA-CO" Pogradec 12,886,616 2014-12-16 2014-12-17 30727000012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2700001 KOMUNA BUCIMAS LIK FAT=19130901 DT 11.12.2014 KON E PLANIFIKUAR =7831
  Komuna Bucimas (1529) "ADA-CO" Pogradec 1,033,264 2014-12-16 2014-12-17 30827000012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2700001 KOMUNA BUCIMAS LIK CLIRIM GARANCIE 5% DT 28.11.2014 PER FAT= 89053635 DT 24.10.2014/89056656 DT11.04.2013/89053657 DT 13.05.2013 AK MARJE NE DOREZIM DT 03.09.2013 PER RIKOSTRUK SHESHI TUSHEMISHT
  Komuna Vreshtas (1515) "ADA-CO" Korçe 1,096,200 2014-12-15 2014-12-16 25225010012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA VRESHTAS BLERJE DRU ZJARRI FAT NR 50 DAT 3.12.2014
  Sp. Pogradec (1529) "ADA-CO" Pogradec 415,140 2014-12-10 2014-12-11 64210130822014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 89053695 DT 18.11.2014
  Komuna Proptisht (1529) "ADA-CO" Pogradec 1,709,772 2014-12-03 2014-12-03 32727020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve LIK.K. PROPTISHT POGRADEC FT NR 46 DT 15.11.2014
  Komuna Bucimas (1529) "ADA-CO" Pogradec 7,580,678 2014-11-26 2014-11-27 28127000012014 Shpenz. per rritjen e AQT - plantacione 2700001 KOMUNA BUCIMAS LIK FAT=89053698 DT 26.11.2014 KON E PLANIFIKUAR =7831
  Komuna Hundenisht (1529) "ADA-CO" Pogradec 200,000 2014-11-11 2014-11-12 14627010012014 Sherbim per ngrohje 2701001 K. UDENISHT POGRADEC FATURA 89053693 DATE 17.10.2014
  Mirembajtja Rruge Rurale (1515) "ADA-CO" Korçe 478,932 2014-11-06 2014-11-07 14920150132014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ND.MIREMBAJTJES SE RRUGEVE RURALE KORCE RIPARIM MUR MBAJTES VITHKUQ FAT.29 DT 19.09.2012
  Komuna Trebinje (1529) "ADA-CO" Pogradec 198,840 2014-10-28 2014-10-29 21327040012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2704001 KOMUNA TREBINJE LIK FAT=89053688 DT 02.10.2014
  Komuna Trebinje (1529) "ADA-CO" Pogradec 187,680 2014-10-28 2014-10-29 21427040012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2704001 KOMUNA TREBINJE LIK FAT=89053689 DT 02.10.2014
  Komuna Bucimas (1529) "ADA-CO" Pogradec 618,635 2014-10-24 2014-10-27 24527000012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2700001 KOMUNA BUCIMAS LIK CLIRIM GARANCIE 5% DT 23.10.2014
  Bashkia Pustec (1515) "ADA-CO" Korçe 478,800 2014-10-22 2014-10-23 20924990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA PUSTEC SISTEMIM RRUGE(BETONIM) FSHATI SHULIN TEK MALORJA FAT.35 DT 22.09.14
  Komuna Velcan (1529) "ADA-CO" Pogradec 105,000 2014-10-13 2014-10-14 20827030012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIK.K. VELÇAN POGRADEC FT NR 30 DT 25.09.2014
  Komuna Trebinje (1529) "ADA-CO" Pogradec 377,910 2014-10-10 2014-10-10 20327040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2704001 KOMUNA TREBINJE LIK FAT=89053686 DT 01.10.2014