Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A.S.I. All 6,363,960.00 29 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Levan (0909) A.S.I. Fier 456,000 2014-11-27 2014-11-27 38124140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Komuna Levan (0909) A.S.I. Fier 96,000 2014-11-17 2014-11-17 36324140012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore PIKE PLEHRASH KOMUNA LEVAN
  Klubi I Futbollit Fier (0909) A.S.I. Fier 21,600 2014-11-12 2014-11-12 21121110132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Shumesporti 2111013 likujdim Fature
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) A.S.I. Vlore 572,160 2014-11-10 2014-11-10 13510051132014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005113 Q T T B BLERJE QESKA FAT 28.10.2014
  Komuna Levan (0909) A.S.I. Fier 432,000 2014-11-06 2014-11-07 35624140012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Komuna Topoje (0909) A.S.I. Fier 88,800 2014-11-06 2014-11-07 39824130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike K.Topoje Fier 2413001 likujdim fature
  Komuna Levan (0909) A.S.I. Fier 238,800 2014-10-27 2014-10-28 33324140012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) A.S.I. Vlore 58,920 2014-10-28 2014-10-28 13110051132014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005113 Q T T B BLERJE ULLIRI FAT 15.10.2014
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) A.S.I. Fier 55,000 2014-10-22 2014-10-22 12921110182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE PER Q. E. ARSIMIT FIER
  Komuna Vranisht (3737) A.S.I. Vlore 455,000 2014-10-20 2014-10-21 12928380012014 Te tjera transferime korrente 2838001 K VRANISHTSHPENZIME PER TOKEN FAT NR 52 DAT 08.10.2014
  Komuna Vranisht (3737) A.S.I. Vlore 60,000 2014-10-20 2014-10-21 13028380012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2838001 K VRANISHTSHPENZIME PER UJSJELLSI TERBAC FAT NR 50 DAT 08.10.2014
  Komuna Vranisht (3737) A.S.I. Vlore 120,000 2014-10-20 2014-10-21 12828380012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2838001 K VRANISHT SHPENZIME PER KANCELERI DETERGJENTE FAT NR 47,48,49,DAT 08.10.2014
  Komuna Brataj (3737) A.S.I. Vlore 114,000 2014-10-20 2014-10-20 10228370012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit GRUMBULLIM TRANSPORTIM BETURINA K.BRATAJ 2837001 FAT 32 DT 22.09.2014
  Komuna Brataj (3737) A.S.I. Vlore 336,000 2014-10-20 2014-10-20 10328370012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MIRMBAJTJE VARREZA K.BRATAJ 2837001 FAT 33 DT 22.09.2014
  Komuna Levan (0909) A.S.I. Fier 36,000 2014-10-08 2014-10-09 32124140012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Komuna Levan 2414001 likujdim fature
  Komuna Dermenas (0909) A.S.I. Fier 171,000 2014-10-07 2014-10-08 27224120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Dermenas Fier 2412001 likujdim fature
  Komuna Remas (0922) A.S.I. Lushnje 240,000 2014-10-06 2014-10-06 17326100012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2610001 Kom.Remas Lu shpenzime mirembajtje objekti fat.nr.17557704 dt.26.09.2014,u.prok.nr.24 dt.16.09.2014
  Komuna Levan (0909) A.S.I. Fier 372,000 2014-09-25 2014-09-26 29924140012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Komuna Levan (0909) A.S.I. Fier 66,000 2014-09-22 2014-09-22 29824140012014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  Komuna Dermenas (0909) A.S.I. Fier 433,200 2014-09-10 2014-09-11 23724120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative K/Dermenas Fier 2412001 sit.rik. zyra te komunes