Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "KLODIODA" SH.P.K. All 124,983,086.00 25 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kashar (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 6,324,000 2014-12-30 2014-12-31 45328090012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Kashar Lik studim projektim per ivest te ndryshme kontr 159/8 up 1659 dt 10.04.2014 njoft fit 159/3 dt 14.09.2014 pvmd 22.12.2014 fat 84 dt 22.12.2014 fh 56
  Bashkia Mat (0625) "KLODIODA" SH.P.K. Mat 546,000 2014-12-29 2014-12-30 59721320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Superv. Punime Objekti "Kompleksi i Lodrave Burrel ".Fat.Nr.82 Dt.22.12.2014 Kontr. Nr.988 Dt.15.07.2014.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 1,596,000 2014-12-26 2014-12-29 349210130492014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera QSUT HARTIM PROJEKT KO 5131/8 DT 02.12.14 UP 5131 DT 23.12.14 FAT 83 DT 22.12.2014
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 2,023,200 2014-12-26 2014-12-29 118421010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE PROJEKT 60% IRIKO ZOG I PARE RRUGA E DIBRES SHKRESA 13377/1 DT 21.10.14 KO 2347/40 DT 12.02.14 PV 07.05.14 FAT 09047879 DT 07.10.14 PV 12.02.14
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 1,216,800 2014-12-27 2014-12-29 118921010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE 60% kont rikn siri kodra shkresa 133373/1 dt 21.10.14 kont 7262/29 td 06.09.13 fat 09047874 dt30.09.2014 pv 30.10.13 pv 06.09.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 6,264,000 2014-12-27 2014-12-29 128821010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA TIRANE studim projekt arsimi up 63 dt 24.04.13 pv 24.04.13 njof fit 63/5 dt 24.04.13 shtese ko 63/6 dt 24.04.13 fat 09047860 dt 01.11.14
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 1,810,800 2014-12-27 2014-12-29 118321010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE 60% riko n infra rrugore pv 12.02.14 shkresa 6679/2 dt 21.10.14 up 10922 dt 30.10.13 njof 10922/15 dt 31.12.13 ko 2347/37 dt 12.02.14 fat 09047878 dt 07.10.14
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 3,783,600 2014-12-27 2014-12-29 119121010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE PROJEKT 60% rikon inf blloku nr 3 shkresa 13375/1 dt 21.10.14 kont 7263/26 dt 06.09.13 fat 09047875 dt 06.10.14 pv 28.02.14 pv 06.09.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 604,800 2014-12-27 2014-12-29 119221010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE PROJEKT 60% rikon albanopol shkresa 10699/1 dt 18.08.14 kont 7193/11 dt 06.09.13 fat 09047872 dt 25.07.14 pv 30.10.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 259,200 2014-12-27 2014-12-29 119021010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE 60% kont rikn milo duci shkresa 13374/1 dt 21.10.14 ko 7263/32 dt 06.09.13 fat 09047877 dt 06.10.14 pv 30.10.13 pv 06.09.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 471,600 2014-12-26 2014-12-29 118821010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera BASHKIA TIRANE PAGESE 60% PROJEKT SHEFQET MUSTAFARJ SHKRESA 13376/1 DT 21.10.14 KONT 7262/35 DT 06.09.13 FAT 09047876 DT 06.10.14 PV 30.10.13 PV 06.09.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 32,000,000 2014-12-16 2014-12-18 138110060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARSH - Shkresa Nr.8484/3 Dt 03.12.14 Sit Nr.3 Fat Nr. 80 dt 01.12.14 ser 09047886 Kontrata nr. 9209/7 Dt 06.04.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 33,810,872 2014-11-25 2014-12-02 119710060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr. 4533 dt 07.07.14 D.P. Vendimi Nr 8 Fat Nr 17 Dt 30.12.2010 ser 419176418 Kontrata Nr. 10234/6 dt 31.12.2008
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 720,000 2014-11-06 2014-11-07 98621010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane 60% projekt ndertim rr.i.disha shkresa 10754/1 dt 18.08.14 kont 7262/26 dt 06.09.13 fat 09047869 dt 22.07.14 pv 30.10.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 1,105,200 2014-11-05 2014-11-06 99321010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane RIK SHTESE M.GREAMENO SHKRESA 10697 DT 18.08.14 KONT 7262/23 DT 06.09.13 FAT 09047871 DT 24.07.14 PV 30.10.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 990,000 2014-11-05 2014-11-06 99221010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane PROJK KONT NDERTIM RRUGE BASHKI KODR SHKRESA 10698/1 DT 18.08.14 KONT 7262/20 DT 06.09.13 FAT 09047870 DT 23.07.14 PV 30.10.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 323,400 2014-09-25 2014-09-29 86110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 5976/1 Dt 08.09.14 Soit Nr 1. Fat Nr. 67 dt 30.08.14 ser 09047873 Kontrata Nr. 4289/6 dt 17.12.2012
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 378,000 2014-09-26 2014-09-26 80921010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane 60% stud projkt mobilim urban blloku memo meto fat 09047868 dt 26.04.14 pv 30.13.13 urdher 64 dt 25.04.13 njof fit 7193/3 dt 06.08.13 kont 8645/7 dt 06.09.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 424,800 2014-09-26 2014-09-26 80621010012014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera Bashkia Tirane 60% stud projk rikaulifik urban zona sfrasheri shkresa 6364/2 dt 18.06.14 fat 09047867 dt 25.04.14 akt rakord 22.09.14 urdher 64 dt 25.04.13 pv 29.07.13 njof fit 7193/3 dt 06.08.13 kont 9645/5 dt 06.09.13kont 8645/4dt06.09.13
  Bashkia Tirana (3535) "KLODIODA" SH.P.K. Tirane 3,208,000 2014-09-23 2014-09-23 8012101002014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Tirane 40% KONT STUDIM PROJEKTIM PROG PARAUNIVES KONT NE VAZHD 16/6 DT 31.07.12 FAT 09047858 DT 23.10.13