Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) All All 13,019,152.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) JAPAN-XHIMI Devoll 276,000 2014-12-30 2014-12-31 18110130272014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit DSHP DEVOLL PER JAPAN XHIMI SHPENZIME PER MIRMBAJTJEN E MJETEVE TE TRANSPORTIT
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 5,000 2014-12-30 2014-12-30 18010130272014 Udhetim i brendshem DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR DIETA DHJETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 24,272 2014-12-30 2014-12-30 17910130272014 Elektricitet 1013027 DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER OSHEE PAGUAR FATURA NR KONTRATE C73592 DHJETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Devoll 7,200 2014-12-23 2014-12-24 17610130272014 Paga baze DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER KESH KOMB URDHERIT TE MJEKUT PAGUAR URDHERI I MJEKUT JANAR-DHJETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 40,200 2014-12-23 2014-12-24 17810130272014 Udhetim i brendshem DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR DIETA MUAJI KORRIK DHJETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Devoll 12,000 2014-12-23 2014-12-24 17710130272014 Paga baze DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER URDHERI I INFERMJERIT TE SHQIPERISE PAGUAR URDH I INFERMJERIT MUAJI JANAR-DHJETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 4,100 2014-12-16 2014-12-16 17010130272014 Udhetim i brendshem DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR DIETA MUAJI NENTOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 12,500 2014-12-16 2014-12-16 16910130272014 Sherbime telefonike DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI NENTOR 2014 NR KLIENTI 310001762595,310001789705,310001780062
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 2,460 2014-12-12 2014-12-12 16810130272014 Uje DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI NENTOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 2,352 2014-12-09 2014-12-10 16710130272014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER POSTEN SHQIPTARE PAGUAR POSTA MUAJI NENTOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 788,775 2014-12-03 2014-12-03 16310130272014 Shtese page per largesi nga qendra e banimit DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 17,500 2014-12-03 2014-12-03 16610130272014 Udhetim i brendshem DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR DIETA
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 77,933 2014-12-03 2014-12-03 16410130272014 Shtese page per funksionin DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 4,800 2014-12-03 2014-12-03 16510130272014 Sherbime te tjera DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR KARTE CELULARI PER DREJTORIN MUAJI NENTOR-DHJETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) MYRVET BYLYKU Devoll 60,000 2014-11-24 2014-11-24 15910130272014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER MYRVET BYLYKU PER MIRMB E OBJEKTEV NDERTIMORE PER MATERJAL HIDRAULIKE
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 21,200 2014-11-24 2014-11-24 16010130272014 Udhetim i brendshem DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL BORDERO PAGUAR DIETA MUAJI TETOR - NENTOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 11,079 2014-11-24 2014-11-24 16110130272014 Sherbime telefonike DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI TETOR 2014 NR KLIENTI 310001789705,310001780062,310001762595
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 1,500 2014-11-24 2014-11-24 16210130272014 Uje DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI TETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 9,945 2014-11-10 2014-11-10 15210130272014 Elektricitet 1013027 DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK PER OSHEE PAGUAR ENERGJIA MUAJI TETOR 2014 NR KLIENTI KR0C010010073592
  Drejtoria e shendetit publik Devoll (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 2,688 2014-11-10 2014-11-10 15310130272014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK DEVOLL PER POSTEN SHQIPTARE PAGUAR POSTA MUAJI TETOR 2014