Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL All 7,025,583.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 259,716 2014-12-29 2014-12-30 76810130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan asgjesim mjete spitalore
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 535,109 2014-12-23 2014-12-24 76310130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan asgjesim mbetje spitalore
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 759,960 2014-12-03 2014-12-04 63710130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan asgjesim trajtim mbetje spitalore
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 888,030 2014-11-07 2014-11-07 55310130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan Grumbullim Trajtim Mbetje spitalore
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 948,888 2014-10-14 2014-10-15 49910130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan Trajtim asgjesim Mbetjesh
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 421,560 2014-09-08 2014-09-09 40510130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Civil Elbasan Asgjesim Mbetje Spitalore
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 527,328 2014-08-15 2014-08-15 36110130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Grumbullim Asgjesim Mbetje Spitalore, Spitali Civil Elbasan
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 417,276 2014-07-10 2014-07-11 28610130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Asgjesim Mbetje Spitalore, Spitali Civil Elbasan
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 596,718 2014-06-11 2014-06-12 26410130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale grumbullim asgjesim Spitali Civil Elbasan
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 472,082 2014-06-11 2014-06-12 26510130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale grumbullim Spitali Civil Elbasan
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 646,138 2014-05-14 2014-05-15 19110130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale grumbullim,asgjesim i mbetjeve Spitali Civil Elbasan
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 321,778 2014-04-29 2014-04-30 17810130162014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale asgjesim i mbetjeve spitalore Spitali Civil Elbasan
  Spitali Elbasan (0808) MEDI - TEL Elbasan 231,000 2014-02-27 2014-02-28 9110130162014 Unspecified Sherbimi speciale Spitali Civil Elbasan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >