Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) All All 59,914,826.00 212 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 73,699 2014-12-29 2014-12-30 25724520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONT 54511=4003 KONTRAT54510=1800KONTRAT54504=14544 KONTRAT 66665=240 KONTRAT 54503=2952 KONTR 54719=44352 KONTR 54732=5808
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) VODAFONE ALBANIA Gjirokaster 11,672 2014-12-29 2014-12-30 24424520012014 Sherbime telefonike 2452001 Komuna drpull i poshtem pages vodafoni fat 30.11.2014
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) VASIL KOSTA Gjirokaster 480,000 2014-12-29 2014-12-30 24724520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , lik drejt punimesh rrik rruga peshkepi e poshtme kontrat 28.07.2011 fat 2 dt 23.12.2014 nr ser 85008953
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 12,447 2014-12-29 2014-12-30 25024520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONTRAT 54723=340 KONTRAT 54725=340 KONTRAT 54740=340 KONTRAT 54717=340 KONTRAT 54734=11087
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 1,360 2014-12-29 2014-12-30 24924520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONTRAT 55581=340 KONTRAT 55606=340 KONTRAT 55594=340 KONTRAT 54472=340
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) ND.UJESJ.FSHAT GJIROKASTER Gjirokaster 50,000 2014-12-29 2014-12-30 24324520012014 Uje 2452001 Komuna Dropull i Poshtem pages ujesj nr ser 0129627
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 181,072 2014-12-29 2014-12-30 25624520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONT 54749=16279 KONTRAT54750=84384KONTRAT54722=46164 KONTRAT 54729=34005 KONTRAT 54727=240
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 9,401 2014-12-29 2014-12-30 25124520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONTRAT 54741=5677 KONTRAT 54742=2704 KONTRAT 55685=340 KONTRAT 54745=340 KONTRAT 54724=340
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 20,795 2014-12-29 2014-12-30 25324520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONTRAT 54718=638 KONTRAT 54721=285 KONTRAT 66652=4787 KONTRAT 54512=14464 KONTRAT 66658=621
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) ANTONETA CAKO Gjirokaster 8,788 2014-12-29 2014-12-30 24524520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , KOLAUDIM PUNIMESH, UP NR 24 DT 23.09.2014, UP NR 34 DT 25.11.2014, FATURA NR 85866280
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 110,325 2014-12-29 2014-12-30 25524520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONTRAT54748=822 KONTRAT54744=56548KONTRAT55678=39025 KONTRAT 54747=340 KONTRAT 54726=13590
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 19,562 2014-12-29 2014-12-30 25224520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONTRAT 54502=340 KONTRAT 54500=340 KONTRAT 54505=14716 KONTRAT 54509=4166
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) IRIS LANI (K92918601A) Gjirokaster 69,000 2014-12-29 2014-12-30 24824520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , KOLAUDIM PUNIMESH, FATURA NR 6 DT 23.12.2014, NR SERIAL 18369656
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gjirokaster 56,382 2014-12-29 2014-12-30 25424520012014 Elektricitet 2452001 Komuna drpull i poshtem pages OSHEE KONTRAT 54728=27585 KONTRAT 54730=3544 KONTRAT54733=340 KONTRAT 54736=10214 KONTRAT 54739=14699
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 231,000 2014-12-26 2014-12-29 24624520012014 Pagese paaftesie 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , SHPERBLIM I FUNDVITIT, PAK DHE ND.EK LISTE PAGESE
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OREA Gjirokaster 55,621 2014-12-19 2014-12-24 23824520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , SISTEMIM I RRUGEVE ME BETON , FATURA NR 40 DT 16.12.2014, NR SERIAL 13250539
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OREA Gjirokaster 756,093 2014-12-19 2014-12-24 23724520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , RIKONSTRUKSION I RRUGEVE TE FSHATRAVE, FATURA NR 37 DT 10.12.2014, NR SERIAL 13250536
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) OREA Gjirokaster 225,600 2014-12-23 2014-12-24 24024520012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2452001 KOMUNA D.POSHTEM MIREMB VAREZA NE FRASHTAN FAT NR 41 DT 22.12.2014 NR SER 13250540 UP NR 32 DT 24.11.2014 FTES OFERTE VLERES PERF SITUACION PREVENTIV
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) IRIS LANI (K92918601A) Gjirokaster 30,000 2014-12-19 2014-12-24 23824520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , SUPERVIZIM PUNIMESH, UP NR 23 DT 22.09.2014
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 2,000 2014-12-19 2014-12-24 23524520012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2452001 KOMUNA D.POSHTEM , ANTAR I NJESISE SE PROKURIMIT, LISTE PAGESA, TAB