Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 154,429,032.00 152 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) ERVIS XHELO Elbasan 42,760 2014-12-30 2014-12-31 21621520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Bashkia Belsh paisje
  Bashkia Belsh (0808) MAKRI 2007 Elbasan 138,000 2014-12-30 2014-12-31 22721520012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 831,940 2014-12-30 2014-12-31 22621520012014 Ndihme ekonomike Bashkia Belsh ndihma ekonomike
  Bashkia Belsh (0808) KORRA Elbasan 330,000 2014-12-30 2014-12-30 22121520012014 Sherbim per ngrohje Bashkia Belsh lende djegse
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,326,000 2014-12-26 2014-12-29 22221520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh shpeblim invalid ndimes
  Bashkia Belsh (0808) LEONORA PACILI Elbasan 24,500 2014-12-26 2014-12-29 22321520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Belsh kolaudim ujsjellsi
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 6,901,120 2014-12-23 2014-12-24 22021520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion Shkolle
  Bashkia Belsh (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 1,730,520 2014-12-23 2014-12-24 22121520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Belsh pastrim kanle rruge
  Bashkia Belsh (0808) BANKA CREDINS Elbasan 565,000 2014-12-22 2014-12-23 22021520012014 Grant per femije te lindur Bashkia Belsh shperblim lindje Andrea Miraka nr H11123002G
  Bashkia Belsh (0808) ERVIS XHELO Elbasan 318,900 2014-12-22 2014-12-23 21321520012014 Sherbime te tjera Bashkia Belsh shpenzime tjera
  Bashkia Belsh (0808) MAKRI 2007 Elbasan 148,800 2014-12-22 2014-12-23 21521520012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Belsh materiale
  Bashkia Belsh (0808) MIHAL MIRAKA Elbasan 396,000 2014-12-22 2014-12-23 2182152012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Belsh shpenzime transporti
  Bashkia Belsh (0808) AGFA / ELBASAN Elbasan 465,600 2014-12-22 2014-12-23 21721520012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Belsh shpenzime mirmbajtje
  Bashkia Belsh (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 888,551 2014-12-22 2014-12-23 21921520012014 Elektricitet 2152001 Bashkia Belsh sipas akt-rakordim per llogari Ujsjellsi energji
  Bashkia Belsh (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 145,680 2014-12-16 2014-12-16 21021520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Bashkia Belsh rrethim varreza
  Bashkia Belsh (0808) VELLEZERIT FERHATI Elbasan 175,566 2014-12-16 2014-12-16 21221520012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Bashkia Belsh mirmbajtje
  Bashkia Belsh (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 277,560 2014-12-16 2014-12-16 20421520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Bashkia Belsh rrethim varreza
  Bashkia Belsh (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 13,728 2014-12-16 2014-12-16 20121520012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Belsh shpenzime transporti
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,311,150 2014-12-16 2014-12-16 20021520012014 Pagese paaftesie Bashkia Belsh paaftesi
  Bashkia Belsh (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 26,160 2014-12-16 2014-12-16 20321520012014 Uje Bashkia Belsh uje