Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Divjake (0922) All All 200,866,906.00 141 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 6,408 2014-12-31 2014-12-31 20421470012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM POSTAR SIPAS FATURES NENTOR 2014
  Bashkia Divjake (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 510,000 2014-12-30 2014-12-31 20221470012014 Pagese paaftesie BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SHPERBLIM PER INVALIDET SIPAS VKM DHE LISTPAGESAVE
  Bashkia Divjake (0922) SHANSI INVEST Lushnje 3,296,108 2014-12-30 2014-12-31 19221470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.UJSJELLES PLAZH DIVJAKE SIPAS KONTRATE DATE 02.03.2010,FATURE NR.S.12335007 DATE 22.12.2014 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
  Bashkia Divjake (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 50,085 2014-12-31 2014-12-31 20521470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.PAGESE KESHILLTAREVE SIPASLISTPAGESAVE
  Bashkia Divjake (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 57,000 2014-12-30 2014-12-31 20321470012014 Ndihme ekonomike BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SHPERBLIM PER PERFITUESIT E TRAJTUAR ME ND.EK. SIPAS VKM DHE LISTPAGESAVE
  Bashkia Divjake (0922) STUDIO PRIVATE PROJEKTIMESH STUDIMESH MONITORIMESH ARBI Lushnje 1,460,000 2014-12-30 2014-12-31 19321470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM SUPERVIZIONI PER MBIKQYRJE PUNIMESH PER UJSJELLES PLAZH DIVJAKE SIPAS KONTRATE DATE 02.03.2010,FATURE NR.S.71088834 DATE 20.11.2014 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
  Bashkia Divjake (0922) S P E K T R I Lushnje 950,000 2014-12-30 2014-12-31 20121470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SISTEMIM ASFALTIM GERMENJCOK-DUSHKCAN SIPAS KONTRATE DATE 14.04.2011,FATURE DATE 02.05.2011 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
  Bashkia Divjake (0922) ''LALA" Lushnje 6,347,919 2014-12-26 2014-12-29 191/121470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.UJSJELLES PLAZH DIVJAKE SIPAS KONTRATE DATE 02.03.2010,FATURE NR.S.69297441 DATE 20.12.2014 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
  Bashkia Divjake (0922) "XHIMO KLEO" Lushnje 6,650,000 2014-12-26 2014-12-29 20021470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK. SISTEMIM,ASFALTIM RR.STANIT SIPAS KONTRATE NR.1826 DT.10.09.2014
  Bashkia Divjake (0922) F I L I P I Lushnje 1,052,600 2014-12-24 2014-12-29 16621470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SISTEMIM ASFALTIM RRUGA DIVJAKE GERMENJ SIPAS KONTR.DT.09.07.2009
  Bashkia Divjake (0922) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Lushnje 102,600 2014-12-24 2014-12-29 17721470012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME NDAJ FSHF
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 27,684 2014-12-26 2014-12-29 19521470012014 Sherbime te tjera BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK. PAGATE AGJENTEVE TE TREGUT SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Divjake (0922) SENKA Lushnje 1,022,200 2014-12-24 2014-12-29 17121470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.SISTEMIM ASFALTIM RRUGE TE BRENDSAHME ZHARNEC SIPAS KONTR.DT.18.02.2011
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 108,000 2014-12-26 2014-12-29 19621470012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK. QERA OBJEKTI PAS LISTEPAGESES ARIF HASA
  Bashkia Divjake (0922) VELLEZERIT HYSA Lushnje 313,055 2014-12-24 2014-12-29 18821470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME BLERJE HEKUR E ELEKTRODA SIPAS KONTRATE NR.2292 DT.07.11.2012
  Bashkia Divjake (0922) UNION BANK SHA Lushnje 216,000 2014-12-24 2014-12-26 17321470012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.PAGESA QERA OBJEKTI MAJ-NENTOR 2014 SIPAS KONTR.NR 880 DT.10.05.2013 SIPAS LISTEPAGESES PER LEONARD BICEKUN
  Bashkia Divjake (0922) FEDERATA SHQIPTARE VOLEJBOLLIT Lushnje 42,000 2014-12-24 2014-12-26 18021470012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME NDAJ FSHV
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 10,050 2014-12-24 2014-12-26 18121470012014 Sherbimet bankare BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER TERHEQJE ME CEK NGA VALENTINA PRIFTI G76127033B PER BLERJE EMERGJENTE+ 50 LEKE KOM.PER SHERBIM BANKAR
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 11,700 2014-12-24 2014-12-26 17221470012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK. QERA OBJEKTI ,SIPAS KONTR.NR.770 DT.01.04.2014 SIPAS LISTEPAGESES PETRIT VELIU
  Bashkia Divjake (0922) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Lushnje 25,000 2014-12-24 2014-12-26 18321470012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME NDAJ ROZA DAKES "PER EKZEKUTIM PJESOR V.GJ.NR.1024 DT.27.12.20103