Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 80,795 2014-12-30 2014-12-31 37721450012014 Paga baze Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt dhetor nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 73,443 2014-12-30 2014-12-31 31761450012014 Paga baze Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt dhetor nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt
  Bashkia Bajram Curri (1836) VALMIR NIKOÇI Tropoje 178,070 2014-12-29 2014-12-30 32621450012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia B.Curri Tropoje ushqim kontrate dt 16.04.2014 ft nr 5 dt 15.10.2014 fh nr 4 dt 15.10.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) BESAR OSMANI Tropoje 89,000 2014-12-29 2014-12-30 32321450012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia B.Curri tropoje blerej up nr 20 dt 25.11.2014 app dt 01.12.2014 ft nr 15 dt 26.12.2014 fh nr 16 dt 01.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 135,000 2014-12-29 2014-12-30 32821450012014 Pensione te veçanta shteterore Bashkia B.Curri Tropoje shperblime lindje permbledhse bordroje dhjetor 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) A T L A N T I K Tropoje 140,000 2014-12-29 2014-12-30 32521450012014 Kancelari Bashkia B.Curri tropoje kancelari up 22 dt 11.12.2014 ft nr 215 dt 17.12.2014 fh nr 30 dt 17.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) ISLAMUKAJ Tropoje 70,560 2014-12-29 2014-12-30 32721450012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BAshkia B.Curri Tropoje buke up nr 3 dt 15.01.2014 pv dt 27.01.2014 ft nr 3 .7 dt 29.12.2014 fh nr 24.25.26 dt 29.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 7,000 2014-12-29 2014-12-30 37621450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji per kontrate T100347
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 135 2014-12-29 2014-12-30 37421450012014 Sherbimet bankare Bashkia B.Curii Tropoje komision cek
  Bashkia Bajram Curri (1836) NAZMI MURATI Tropoje 20,500 2014-12-29 2014-12-30 31921450012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia B.Curri Tropoje bateri up nr 23dt11.12.2014 ft 3dt 17.12.2014 fh nr 29 dt 17.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) VODAFONE ALBANIA Tropoje 25,631 2014-12-29 2014-12-30 34021450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri Tropoje tel 0692077515
  Bashkia Bajram Curri (1836) NDERMARJA UJSJELLSIT Tropoje 77,120 2014-12-29 2014-12-30 33921450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri tropoje uje ft nr 74 dt 25.07.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) BESAR OSMANI Tropoje 20,000 2014-12-29 2014-12-30 32221450012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia B,Curri tropoje up 21 dt 13.12.2014 app dt 16.12.2014 ft nr 25dt16.12.2014 ft nr15d16.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) NAZMI MURATI Tropoje 10,000 2014-12-29 2014-12-30 32121450012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia B.Curi tropoje materilae up nr 23 dt 11.12.2014 ft nr 2 dt 17.12.2014 fh nr 28 dt 17.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) NAZMI MURATI Tropoje 74,000 2014-12-29 2014-12-30 32421450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre bASHKIA b.cURRI tROPOJE BLEREJK PAISJE STUFE UP NR 24 DT 11.12.2014 FT NR 1 DT 17.12.2014 FH NR 27 DT 17.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 710,382 2014-12-29 2014-12-30 32921450012014 Te tjera transferime korrente Bashkia B.Curri kanalizim dhe prita per pernjete ne lagjen Nimnaj kontrate date 21.07.2014 preventicv fitues situacion 29.09.2014akt marr dt 12.12.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) ILMI CAKRAJ Tropoje 65,400 2014-12-29 2014-12-30 32021450012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia B.Curri tropoje materilae per funksionimin e paisjeve up 19 dt 10.11.2014 ft nr 35.36 dt 18.11.2014 fh nr 22 dt 18.11.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,341,000 2014-12-26 2014-12-29 33721450012014 Ndihme ekonomike Bashkia B.Curri, shperblim per ndihem ekoonomike, sipas liste-pageses dhe permbledhses perkatese
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 633,000 2014-12-26 2014-12-29 33821450012014 Pagese paaftesie Bashkia B.Curri, shperblim per invalite, sipas liste-pageses dhe permbledhses perkatese
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 114,443 2014-12-10 2014-12-11 31521450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt