Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Memaliaj (1134) All All 90,034,788.00 205 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,110,000 2014-12-26 2014-12-29 284/21430012014 Pagese paaftesie SHPERBLIM PER NDIHMEN DHE PAK BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) LEON KONSTRUKSION Tepelene 7,124,054 2014-12-24 2014-12-26 282/21430012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SIT I RRUGES RAPO CELA FT NR 35/18.12.2014 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,257,100 2014-12-23 2014-12-24 281/21430012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,394,150 2014-12-23 2014-12-24 280/21430012014 Pagese paaftesie PAAFTESI BASHKI MEMALIAJ DHJETOR
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 100,000 2014-12-19 2014-12-24 279/21430012014 Udhetim i brendshem SHPENZIME UDHETIMI BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,009,800 2014-12-19 2014-12-22 274/21430012014 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 60,000 2014-12-18 2014-12-19 277/21430012014 Grant per femije te lindur shpereblim lindjeje bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 35,300 2014-12-18 2014-12-19 275/21430012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime rjeti bashki tepelene
  Bashkia Memaliaj (1134) "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Tepelene 59,040 2014-12-18 2014-12-19 276/21430012014 Kancelari ft nr 258/27.07.2013 bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 110,000 2014-12-18 2014-12-19 278/21430012014 Udhetim i brendshem dieta bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 160,000 2014-12-10 2014-12-10 265/21430012014. Udhetim i brendshem UDHETIME E DIETA BSHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) LORENC LAZO Tepelene 9,600 2014-12-03 2014-12-04 267/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 644,283 2014-12-03 2014-12-04 254/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative paga bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 32,159 2014-12-03 2014-12-04 255/21430012014 Paga baze paga kultura bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 50,714 2014-12-02 2014-12-04 257/21430012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GJ CIV BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) SHZA KALEMI Tepelene 599,450 2014-12-03 2014-12-04 268/21430012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 36,000 2014-12-03 2014-12-03 262/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative vendim gjyqi luan xhemali bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 162,660 2014-12-03 2014-12-03 266/21430012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative keshilltare bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,148,730 2014-12-03 2014-12-03 264/21430012014 Pagese paaftesie paaftesi bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) ARET Tepelene 538,160 2014-12-03 2014-12-03 263/21430012014. Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore rik pallati i kutures detyrim i prapambetur bashki memaliaj