Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Corovode (0232) All All 211,156,751.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 106,800 2014-12-30 2014-12-31 50321390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;SUPERVIZ.Rehabilitim i venddepozitimit Egzistues Çorovode mbikq.punimesh Kontr854 dt 14.10.2014,Fature 49/12830349 dt 16.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) KAZAZI SH.A. Skrapar 13,099,645 2014-12-30 2014-12-31 50121390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz Juglindore Qytetit Çorovode Faza e 2 Ur-prok 16 dt 05.05.2014 Kontr dt 06.07.2014,Fature 83/19517451 dt 24.12.2014,Sit nr 6 dhjetor/2014
  Bashkia Corovode (0232) REAN 95 Skrapar 21,600 2014-12-30 2014-12-31 50921390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Kualidim Rehabilitim i venddepozitimit Egzistues Çorovode u prok nr 57 dt 15.12.2014 Fature 78/10823700 dt 22.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) TOWER Skrapar 210,900 2014-12-30 2014-12-31 50221390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ndertim i Unaz.Qytetit Çorovode Faza e 2;mbikq.punimesh Kontr dt 11.07.2014,Fature 24/1283052,Sit pjesor NR 6/2014
  Bashkia Corovode (0232) EDONIL KONSTRUKSION Skrapar 766,910 2014-12-30 2014-12-31 51021390012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;kthim mjete ne ruajtje Rik Gjimnazi ramiz Aranitasi
  Bashkia Corovode (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 3,350 2014-12-29 2014-12-30 49721390012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Ceku ,sherbim bankar DT 29.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) DANIELA TAHO Skrapar 7,445 2014-12-29 2014-12-30 49821390012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.22/7223928,dt 29.12.2014 urdh-prok 62 dt 29.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Skrapar 18,729 2014-12-29 2014-12-30 49921390012014 Elektricitet 2139001 2139001Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature 608469302/C56582,618649301/C58523,618649337/C56583,618649289/C56580 DT 30.11.2014
  Bashkia Corovode (0232) ALEKSANDER BASHO Skrapar 120,000 2014-12-26 2014-12-30 48921390012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.88-88-1/012387-012388,dt 19.12.2014 urdh-prok 58 dt 16.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 2,883,231 2014-12-29 2014-12-30 50021390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 81/17043581dt 24.12.2014 Ur-Prok 39 dt 01.09.2014 SIT 03 reh.venddep.egzistues corovode
  Bashkia Corovode (0232) DANIELA TAHO Skrapar 4,500 2014-12-24 2014-12-26 49221390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.21/7223927,dt 24.12.2014 Ur-Prok 60 dt 24.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 480,000 2014-12-24 2014-12-26 49521390012014 Pagese paaftesie 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Shperbl per PA AFTESI List Pagesa DHJETOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) DEGA E TATIME TAKSA SKRAPAR Skrapar 11,925 2014-12-26 2014-12-26 49021390012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Tatim ne Burim/Keshilltaret List Pagesa DHJETOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Skrapar 2,950 2014-12-24 2014-12-26 49421390012014 Shpenzime te tjera transporti 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.366/18579817,dt 23.12.2014 Ur-Prok 59/1 dt 23.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 342,000 2014-12-24 2014-12-26 49621390012014 Ndihme ekonomike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Shperbl per ND EKONOMIKE List Pagesa DHJETOR 2014
  Bashkia Corovode (0232) PANDELI NASI Skrapar 9,900 2014-12-24 2014-12-26 49321390012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.52/7612851,dt 24.12.2014 Ur-Prok 61 dt 24.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) "NDREKAJ" Skrapar 6,330,207 2014-12-24 2014-12-26 48821390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 40/09594287dt 30.11.2014 Ur-Prok 34/1 dt 29.08.2014 SIT 01pjesor Sis.Asf dhe ndricim i Segmentit Rrugor Arkitekt Kasemi
  Bashkia Corovode (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 445,454 2014-12-24 2014-12-26 49121390012014 Ndihme ekonomike 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;ND EKONOMIKE List Pagesa DHJETOR 2014 VEND 45 MIRATIMI NR 2661/1 DT 22.12.2014
  Bashkia Corovode (0232) M. B. KURTI Skrapar 270,338 2014-12-24 2014-12-26 48721390012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Skrapar;Bashkia Çorovode;Fature nr.773,616,897,704,615 /2013 U-Prok.01 DT 20.03.2013 KONTR DT 23.04.2013
  Bashkia Corovode (0232) ADRIATIK ÇAÇO Skrapar 105,000 2014-12-22 2014-12-23 46921390012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr.33/09176083,dt 08.12.2014,pr-verb 4 dt 19.12.2014