Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Puke (3330) All All 101,335,462.00 287 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Puke (3330) LENI-ING Puke 1,000 2014-12-30 2014-12-31 47221370012014/1 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHIKA PUKE KODI 2137001 mbikqyrje punimesh fat 32 dt.16.12.2014
  Bashkia Puke (3330) FATMIR MEHAJ Puke 68,417 2014-12-30 2014-12-31 47421370012014 Karburant dhe vaj BASHIKA PUKE KODI 2137001 blerje vajra lubrifikante fat.16.17 dt.29.12.2014.
  Bashkia Puke (3330) NAZIFE ASLLANAJ Puke 16,600 2014-12-30 2014-12-31 47121370012014 Kancelari BASHIKA PUKE KODI 2137001 blere kartolina urimi fat.39 dt.29.12.2014
  Bashkia Puke (3330) EURO-LATIFI Puke 319,562 2014-11-13 2014-12-31 39821370012014/2 Sherbim per ngrohje BASHIKA PUKE KODI 2137001 blerje dru zjarri fat 47.49 dt.27.10.2014
  Bashkia Puke (3330) LENI-ING Puke 475,568 2014-12-30 2014-12-31 47221370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHIKA PUKE KODI 2137001 mbikqyrje punimesh fat 32 dt.16.12.2014
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 876,000 2014-12-29 2014-12-30 46721370012014 Ndihme ekonomike BASHIKA PUKE KODI 2137001 shperblime v 2014 ndihma ekonomike + pagese paaftesie sipas vkm sipas listes
  Bashkia Puke (3330) AMG-AL Puke 244,846 2014-12-29 2014-12-30 46621370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHIKA PUKE KODI 2137001 shp rik rrugeve fat.09 dt.03.12.2014
  Bashkia Puke (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 1,100 2014-12-29 2014-12-30 46821370012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHIKA PUKE KODI 2137001 sa likujdojme ndalese Perparim laci sipas shkres nr 31/c date 01.06.2012
  Bashkia Puke (3330) JETMIRA ZEQA Puke 32,850 2014-12-29 2014-12-30 47021370012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHIKA PUKE KODI 2137001 blerje buke fat.56 dt.26.12.2014
  Bashkia Puke (3330) REGLI SH.P.K Puke 145,869 2014-12-29 2014-12-30 46921370012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHIKA PUKE KODI 2137001 blerje ushqime fat.56 dt.26.12.2014
  Bashkia Puke (3330) REGLI SH.P.K Puke 4,357,080 2014-12-26 2014-12-29 46521370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHIKA PUKE KODI 2137001sistemime ne fasadat e pallateve te rruges kryesore qytet puke fat.649 dt.22.12.2014
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 3,782,840 2014-12-23 2014-12-23 46421370012014 Pagese paaftesie BASHIKA PUKE KODI 2137001 ndihma ekonomike pagese paaftesie dhjetor 2014 pagese paaftesie vkb 44 dt.19.12.2014
  Bashkia Puke (3330) EAGLE MOBILE Puke 5,569 2014-12-19 2014-12-23 46121370012014 Paga baze BASHIKA PUKE KODI 2137001 shpenzime telefoni nentor t 2014 nr.klientit 470003911197 fat.123080511 dt.30.11.2014
  Bashkia Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 146,337 2014-12-19 2014-12-23 46221370012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2137001 BASHIKA PUKE KODI 2137001 kthim burse konviktoret sipas ma 2012.2013.2014
  Bashkia Puke (3330) GENTI BUSHATI Puke 10,000 2014-12-18 2014-12-18 45721370012014/1 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHIKA PUKE KODI 2137001 shp gjyqsore per largim nga puna per Mimoza Delia per vendim gjyqsor U.E NR.03 DT 16.09.2013 NR.131 DT.23.10.2013
  Bashkia Puke (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 10,000 2014-12-17 2014-12-18 45821370012014/1 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHIKA PUKE KODI 2137001 sa likujdojme vendim gjyqsor per Ndue laska vend.nr.319 dt.24.02.2014 urdh ek.E/11 dt.10.03.2014
  Bashkia Puke (3330) ZYRA PERMBARIMIT PUKE Puke 80,000 2014-12-16 2014-12-17 45921370012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara BASHIKA PUKE KODI 2137001 sa likujdojme pjesor vendim gjyqsore nr.126 dt 05.09.2011 per sherbime pastrimi per firmen bekimi shkresa 39 dt.27.01.2014
  Bashkia Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 7,010 2014-12-15 2014-12-16 44921370012014 Posta dhe sherbimi korrier 2137001 BASHIKA PUKE KODI 2137001 sherb postare lik fat fatura 283 dt.30.11.2014 muaji nentor 2014
  Bashkia Puke (3330) ND.UJESJELLES KANALIZIME Puke 17,088 2014-12-15 2014-12-16 45221370012014 Uje BASHIKA PUKE KODI 2137001 uje i pishem nentor 2014 fat.304 dt.28.11.2014
  Bashkia Puke (3330) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Puke 7,888 2014-12-15 2014-12-16 45321370012014 Elektricitet 2137001 BASHIKA PUKE KODI 2137001 shp energjie muaji nentor 2014 kontrate.92500. f 618651922