Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 451,856,583.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 40,000 2014-12-30 2014-12-31 61521360012014 Te tjera transferta tek individet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SHPERBLIM PERSTUDENT ME REZULTATE TE MIRA VKB NR=7 DT 31.01.2014 PER DHIMITRA ALEKSANDER PAPPA LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 40,000 2014-12-30 2014-12-31 61721360012014 Te tjera transferta tek individet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SHPERBLIM PER STUDENT ME REZULTATE TE MIRA VKB NR=7 DT 31.01.2014 PER KRISTJANA VANGJEL LLAZARI LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 40,000 2014-12-30 2014-12-31 61621360012014 Te tjera transferta tek individet 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SHPERBLIM PER STUDENT ME REZULTATE TE MIRA VKB NR=7 DT 31.01.2014 PER SPIRO LLAMBI KACORI LIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) FLORENCA GUSHO Pogradec 28,730 2014-12-30 2014-12-30 60521360012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FT=3930271/3930269 DT 11.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 2,547,000 2014-12-29 2014-12-29 61221360012014 Ndihme ekonomike 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SHPERBLIM PER PERSONAT QE TRAJTOHEN ME NDIHMA EKONOMIKE SIPAS VKM =861 DT 17.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) INFINIT Pogradec 5,815,710 2014-12-26 2014-12-29 60421360012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FT=12384971 DT 19.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 2,592,000 2014-12-29 2014-12-29 61321360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK SHPERBLIM PER PERSONAT PER TE PAAFTET , TE VERBER SHE PARA TETRAPELGJIK SIPAS VKM =861 DT 17.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) PETRIT BUSHO Pogradec 100,000 2014-12-24 2014-12-26 59421360012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FT NR 1 DT 02.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Pogradec 16,200 2014-12-24 2014-12-24 59521360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit LIK.BASHKIA POGRADEC SHERBIM PER GEZIM TRENDAFILIN PER PERIUDHEN QERSHOR-KORRIK-GUSHT 2012
  Bashkia Pogradec (1529) "DIJA-PORADECI" Pogradec 21,420 2014-12-24 2014-12-24 60121360012014 Kancelari 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FT NR 125 DT 01.06.2011
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 396,900 2014-12-24 2014-12-24 59721360012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGA KESHILLTARET TETOR-NENTOR 2014
  Bashkia Pogradec (1529) EDU-PRO Pogradec 434,400 2014-12-24 2014-12-24 59921360012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FT NR 3 DT 22.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) A T L A N T I K Pogradec 51,060 2014-11-04 2014-12-24 50221360012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 1317139/1317141/1317140 DT 19.09.2014
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 44,100 2014-12-24 2014-12-24 59821360012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur LIK. T. BURIMI BASHKIA POGRADEC2136001
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 504,756 2014-12-24 2014-12-24 60021360012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PAGA SHKURT 2013
  Bashkia Pogradec (1529) Tatim taksa Pogradec Pogradec 1,800 2014-12-24 2014-12-24 59621360012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit LIK. TATIM BURIMI BASHKIA POGRADEC PER GEZIM TRENDAFILIN
  Bashkia Pogradec (1529) "DIJA-PORADECI" Pogradec 15,000 2014-12-24 2014-12-24 60221360012014 Kancelari 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FT NR 169/169/1/169/2 DT 04.12.2006
  Bashkia Pogradec (1529) TRING TV Pogradec 100,000 2014-12-19 2014-12-23 58921360012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 06092227 DT 28.02.2014
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 4,905,360 2014-12-19 2014-12-22 59221360012014 Pagese paaftesie 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK NDIHMA EKONOMIKE KON PREFEKTIT NR= 1041/1 DT 19.12.2014 DHE PAAFTESILIST PAGESE
  Bashkia Pogradec (1529) RAZIJE DACI Pogradec 9,900 2014-11-04 2014-12-22 50121360012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 7170701 DT 05.08.2014