Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 11,175,648 2014-12-30 2014-12-31 251 2131001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 16,430 2014-12-30 2014-12-31 248 2131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE NGA BASHKIA BALLSH FATURE TETOR 2014 PER OSHEE KODIKLIENTIT F11F010104129566
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 1,360 2014-12-30 2014-12-31 249 2131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE NGA BASHKIA BALLSH FATURE TETOR 2014 PER OSHEE KODIKLIENTIT F11F140005120809
  Bashkia Ballsh (0924) M.A.K STUDIO Mallakaster 24,000 2014-12-31 2014-12-31 252 2131001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER MAK STUDIO PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 338,900 2014-12-31 2014-12-31 253 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER nd.ekonomike PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) NOVATECH STUDIO Mallakaster 215,988 2014-12-30 2014-12-31 250 2131001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER NOVATECH STUDIO NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 1,497,164 2014-12-29 2014-12-29 246 2131001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION M NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 558,000 2014-12-29 2014-12-29 245 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER BASHKINE BALLSH SHPERBLIM ND.EKONOMIKE DHE PAAFTESI
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,133 2014-12-29 2014-12-29 247 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER BASHKINE BALLSH POSTEN
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 10,063 2014-12-22 2014-12-23 242 2131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE PER OSHEE KODI KLIENTIT F11D140059129582 FAT TETOR NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 52,247 2014-12-22 2014-12-23 2422131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE PER OSHEE KODI KLIENTIT F11D140031129567 FAT TETOR NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 57,388 2014-12-22 2014-12-23 2412131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE PER OSHEE KODI KLIENTIT F11D14006300748 FAT TETOR NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 508,460 2014-12-22 2014-12-23 244 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER ND.EKONOMIKE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) REIS MERKAJ Mallakaster 85,235 2014-12-18 2014-12-18 240 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER REIZ MERKAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) YLBER SHAMETAJ Mallakaster 26,820 2014-12-18 2014-12-18 239 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER YLBER SHAMETAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 44,979 2014-12-18 2014-12-18 235 2131001 2014 Sherbime telefonike PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 7,104 2014-12-18 2014-12-18 236 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER POSTEN FIER
  Bashkia Ballsh (0924) FUAT CELA Mallakaster 123,440 2014-12-18 2014-12-18 237 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER FUAT CELAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) MURAT NAZERAJ Mallakaster 84,240 2014-12-18 2014-12-18 238 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER MURAT NAZERAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 10,000 2014-12-16 2014-12-16 224 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (MERJEME SKENDERAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER