Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Rogozhine (3513) All All 98,014,288.00 333 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 381,000 2014-12-26 2014-12-29 41421190012014 Pagese paaftesie BASHKIA RROGOZHINE SHPERBLIM FUNVITI PER PAAFTESI
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 88,340 2014-12-29 2014-12-29 41821190012014 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 552,000 2014-12-26 2014-12-29 41321190012014 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE SHPERBLIM FUNVITI PER NDIHMA EKONOMIKE
  Bashkia Rogozhine (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 940,620 2014-12-29 2014-12-29 41721190012014 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINE NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 27,900 2014-12-22 2014-12-23 40221190012014 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 49 DT 30.07.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 27,900 2014-12-22 2014-12-23 40921190012014 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 63DT 30.09.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 12,000 2014-12-22 2014-12-23 40521190012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIMFAT NR 9 DT 06.01.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 96,000 2014-12-22 2014-12-23 39821190012014 Shpenzime per honorare BASHKIA RROGOZHINE MBESHTETJE BOTIM LIBRI VKB NR 68 DT 19.09.2014 KONFIRMIM NENPREFEKTURTE NR 930 DT 26.09.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) REFATI-08 Kavaje 35,000 2014-12-22 2014-12-23 40321190012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM SHERBIM TRANSPORT SIPAS VKB NR 82 DT 12.11.2014 KONFIRMIM NENPREFEKTURE DT 18.11.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 27,900 2014-12-22 2014-12-23 41021190012014 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 70DT 30.10.2014 SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 36,000 2014-12-22 2014-12-23 40721190012014 Ndihme ekonomike BASHKIA RROGOZHINEQERA NDIHME EKONOMIKE SIPAS VKB NR 89 DT 15.12.2014 SIPAS BORDEROS
  Bashkia Rogozhine (3513) MURATI D Kavaje 6,000 2014-12-22 2014-12-23 40621190012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 120 DT 09.12.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 27,900 2014-12-22 2014-12-23 40821190012014 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 52 DT 30.08.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 67,500 2014-12-22 2014-12-23 40121190012014 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE PREMJO SPORTI SIPAS VKB NR 86 DT 12.11.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 45,000 2014-12-22 2014-12-23 39921190012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA RROGOZHINEQERA ZYRE SIPAS VKB NR 3 DT 24.02.2012
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 90,000 2014-12-22 2014-12-23 40021190012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA RROGOZHINEQERA ZYRE SIPAS VKB NR 3 DT 24.02.2012 SIPAS BORDEROS
  Bashkia Rogozhine (3513) MURATI D Kavaje 73,560 2014-12-22 2014-12-23 41221190012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 120 DT 09.12.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 27,900 2014-12-22 2014-12-23 41121190012014 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 131 DT 30.11.2014 SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Rogozhine (3513) BARDHYL TOSKU Kavaje 9,800 2014-12-22 2014-12-23 40421190012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIMFAT NR 9 DT 06.01.2014
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 30,600 2014-12-19 2014-12-19 39721190012014 Te tjera shperblime per personelin BASHKIA RROGOZHINE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION URDHER BREDSHEM NR 946 DT 15.12.2014