Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 256,717,132.00 729 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) H A R M O N I A Fier 283,819 2014-12-24 2014-12-24 74521120012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 5% garanci punimi
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,448,000 2014-12-24 2014-12-24 74621120012014 Pagese paaftesie Bashkia Patos 2112001 shperblim per te paaftet
  Bashkia Patos (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 1,281,645 2014-12-24 2014-12-24 73821120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) VLADIMIR TOPI Fier 3,120 2014-12-24 2014-12-24 74321120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 13,580 2014-12-24 2014-12-24 74421120012014 Te tjera shperblime per personelin Bashkia Patos 2112001 pagesa Mimoza Shtembari
  Bashkia Patos (0909) RAN G NOI Fier 13,913 2014-12-24 2014-12-24 73921120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) TAQO NIÇKA Fier 13,108 2014-12-22 2014-12-23 74121120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) VLADIMIR TOPI Fier 4,212 2014-12-22 2014-12-23 74221120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) AGRON TOPI Fier 49,800 2014-12-18 2014-12-19 68021120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Patos 2112001 aktivitete
  Bashkia Patos (0909) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Fier 2,730 2014-12-16 2014-12-17 73421120012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 kolaudim mjeti
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,456,404 2014-12-17 2014-12-17 73521120012014 Ndihme ekonomike Bashkia Patos 2112001 ndihma ekonomike Nentor-Dhjetor 2014
  Bashkia Patos (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 60,000 2014-12-17 2014-12-17 73721120012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Patos 2112001 ndihma te menjehershme
  Bashkia Patos (0909) 4 A-M Fier 12,484,705 2014-12-17 2014-12-17 73621120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Patos 2112001 sit. per Rik Shkolle Zhani Ciko
  Bashkia Patos (0909) S P E K T R I Fier 1,215,650 2014-12-17 2014-12-17 74021120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 sit. per Rik Rruge Alush Noga
  Bashkia Patos (0909) REXHEP BEHARI Fier 2,400 2014-12-15 2014-12-16 69921120012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashkia Patos 2112001 gazeta
  Bashkia Patos (0909) EURO-GAZ Fier 15,300 2014-12-15 2014-12-16 69821120012014 Sherbim per ngrohje Bashkia Patos 2112001 gaz
  Bashkia Patos (0909) B-93 Fier 115,902 2014-12-15 2014-12-16 69421120012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci objekti
  Bashkia Patos (0909) START CO Fier 217,401 2014-12-15 2014-12-16 69721120012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 ushqime
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 2,284 2014-12-15 2014-12-16 72721120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150001106239 fat. 618650143 Nentor 2014
  Bashkia Patos (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 47,812 2014-12-15 2014-12-16 72621120012014 Elektricitet 2112001 Bashkia Patos klienti FI1C150001106238 fat. 618650143 Nentor 2014