Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peshkopi (0606) All All 299,852,687.00 367 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peshkopi (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 2,199,000 2014-12-30 2014-12-30 47221060012014 Pagese paaftesie bashkia peshkopi lik sherblim per familjet qe trajt me nd ek
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 933,000 2014-12-30 2014-12-30 47321060012014 Pagese paaftesie bashkia peshkopi shperb pa aftesi
  Bashkia Peshkopi (0606) MENSUR SULA Diber 91,320 2014-12-29 2014-12-29 1302106008 2014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QENDRA E KULTURES LIK FAT NR 772DT11.11.14
  Bashkia Peshkopi (0606) ZENULLA MEHMETI Diber 356,400 2014-12-26 2014-12-29 45421060012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime bashkia peshkopi lik fat dt 17.12.14
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 200,000 2014-12-26 2014-12-29 47021060012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA PESHKOPI LIKVEN NR38DT10.11.14
  Bashkia Peshkopi (0606) "XHANI" SHPK Diber 74,256 2014-12-29 2014-12-29 460 21060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia peshkopi lik 5% garanci
  Bashkia Peshkopi (0606) IBRAHIM OSMANI Diber 722,700 2014-12-26 2014-12-29 44421060012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri bashkia lik fat nr 53,54,55,56,57 dt 9.06.14
  Bashkia Peshkopi (0606) "XHANI" SHPK Diber 20,411 2014-12-24 2014-12-26 45821060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia peshkopi lik garanci punimesh ura e pazarit
  Bashkia Peshkopi (0606) "XHANI" SHPK Diber 20,216 2014-12-24 2014-12-26 45721060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia peshkopi lik garanci kuz peshkopi
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 19,995 2014-12-24 2014-12-26 45621060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia peshkopi lik garanci kuz kub lagja dobrove
  Bashkia Peshkopi (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 22,200 2014-12-26 2014-12-26 47121060012014 Paga baze bashkia peshkopi paga me kontrare
  Bashkia Peshkopi (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 547,725 2014-12-26 2014-12-26 417210600120014 Te tjera transferta tek individet bashkia pashkopi lik shperb lindje
  Bashkia Peshkopi (0606) "XHANI" SHPK Diber 20,000 2014-12-24 2014-12-26 46221060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia peshkopi lik garanci punimash punime cerdhe
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 1,005,564 2014-12-24 2014-12-26 46121060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA PESHKOPI LIK GARANCI 5%
  Bashkia Peshkopi (0606) AFRIMI D Diber 18,228 2014-12-24 2014-12-26 45921060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia peshkopi lik garanci punimesh rruga bulke
  Bashkia Peshkopi (0606) START CO Diber 869,820 2014-12-23 2014-12-24 449/21060012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PESHKOPI LIK FAT NR 30.09.14
  Bashkia Peshkopi (0606) START CO Diber 1,498,440 2014-12-23 2014-12-24 449.21060012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PESHKOPI LIK FAT NR 239DT 1.11.14
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Diber 45,000 2014-12-24 2014-12-24 15621060082014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative qendra kulturore pagesa oda dibrane
  Bashkia Peshkopi (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 167,380 2014-12-23 2014-12-24 45321060012014 Udhetim i brendshem BASHKIA LIK DJETA DHJETOR 2014
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 19,986 2014-12-24 2014-12-24 45521060012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA PESHKOPI LIK GARANCI BJERJE TUBA VITI 2012