Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 821,439,962.00 703 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 16,600 2014-12-30 2014-12-31 77821020012014 Ndihme ekonomike Bashkia Berat 2102001,ndihme ekonomike
  Bashkia Berat (0202) BILBIL MUHAMETANJI Berat 9,140 2014-12-30 2014-12-31 77021020012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.03.12.2014
  Bashkia Berat (0202) C.E.C-11 Berat 33,422 2014-12-30 2014-12-31 78021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 1,000 2014-12-30 2014-12-31 77221020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,tatim ne burim
  Bashkia Berat (0202) MIRANDA SHKURTI Berat 7,500 2014-12-30 2014-12-31 77921020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) VASILLAQ ZIU Berat 44,390 2014-12-30 2014-12-31 77321020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.24.12.2014
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4 2014-12-30 2014-12-31 78221020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,likujdim komision banke
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 8,340 2014-12-30 2014-12-31 77721020012014 Udhetim i brendshem Bashkia Berat 2102001,pagese per dieta
  Bashkia Berat (0202) VLER-INVEST Berat 237,600 2014-12-30 2014-12-31 76921020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 79.dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) EURO OFFICE Berat 72,840 2014-12-30 2014-12-31 77621020012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.16.12.2014
  Bashkia Berat (0202) C.E.C-11 Berat 32,058 2014-12-30 2014-12-31 78121020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 9,000 2014-12-30 2014-12-31 77121020012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Berat 2102001,pagese per Josif Mio
  Bashkia Berat (0202) ONUFRI TV Berat 3,000 2014-12-30 2014-12-31 77521020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.29.12.2014
  Bashkia Berat (0202) VASILLAQ ZIU Berat 7,255 2014-12-30 2014-12-31 77421020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.24.12.2014
  Bashkia Berat (0202) ALEKSANDRA KLLAPI Berat 3,060 2014-12-29 2014-12-30 76821020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 9 .dt.28.12.2014
  Bashkia Berat (0202) SALILLARI Berat 28,023,821 2014-12-29 2014-12-30 76721020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature 127 .dt.26.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 2,151,066 2014-12-29 2014-12-30 76521020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 30.dt.26.12.2014
  Bashkia Berat (0202) "ABCOM" Berat 5,741 2014-12-29 2014-12-30 76621020012014 Sherbime te tjera Bashkia Berat 2102001,likujdim fature .dt.27.11.2014
  Bashkia Berat (0202) CONNEXT Berat 479,376 2014-12-26 2014-12-29 76221020012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 260.dt.23.12.2014
  Bashkia Berat (0202) AURORA KONSTRUKSION Berat 5,327,619 2014-12-26 2014-12-29 76421020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 28.dt.17.12.2014