Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 1,715,415,170.00 2,064 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-08-23 2021-08-24 45010130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.502 dt.13.08.2021, fh.nr.146 dt.13.08.2021, PCV dt.13.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-08-23 2021-08-24 45410130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.567 dt.19.08.2021, fh.nr.148 dt.19.08.2021, PCV dt.19.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-08-23 2021-08-24 45510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.531 dt.16.08.2021, fh.nr.147 dt.16.08.2021, PCV dt.16.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-08-23 2021-08-24 44810130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.428 dt.06.08.2021, fh.nr.144 dt.06.08.2021, PCV dt.06.08.2021
  Sp. Tropoje (1836) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tropoje 38,707 2021-08-23 2021-08-24 14910130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, oksigjen, tender i ministrise, up nr.480, date 15..7.2021, app date 19.07.2021, fat tat nr.229, date 21.07.2021, fh nr.45, date 22.07.2021.
  Sp. Kavaje (3513) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kavaje 44,237 2021-08-17 2021-08-18 27510130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE KONTR 324 DT 05.03.2021 FAT 319/2021 DT 28.07.2021 FH 56 DT 28.07.2021
  Sp. Librazhd (0821) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Librazhd 33,178 2021-08-17 2021-08-18 29810130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM OKSIGJEN MJEKSOR I GAZTE,PER FATUREN NR 405 DATE 03.08.2021,FH NR 63 DATE 03.08.2021,KONT NR 14/12 DATE 04.05.2021,PROCES-KOLAUDIMI MALLI DATE 03.08.2021,UB NR 4448.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,135,764 2021-08-13 2021-08-17 181210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21..fat nr 293/2021 dt 26.07.21.fh nr 152 dt 26.07.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,047,877 2021-08-13 2021-08-16 181010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21..fat nr 260/2021 dt 23.07.21.fh nr 151 dt 23.07.21
  Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 44,237 2021-08-12 2021-08-13 58610130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,up 30 dt 14.12.20, for nj op suks 376 dt 20.01.21, mk 404 dt 22.01.21, fo 1487 dt 26.03.21, kont 1530 dt 29.03.21, fat 179/2021, pcv 16.07.21, fh 92 dt 16.07.21
  Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 44,237 2021-08-12 2021-08-13 58510130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,up 30 dt 14.12.20, for nj op suks 376 dt 20.01.21, mk 404 dt 22.01.21, fo 1487 dt 26.03.21, kont 1530 dt 29.03.21, fat 106/2021, pcv 09.07.21, fh 90 dt 09.07.21
  Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 996,327 2021-08-12 2021-08-13 58910130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,up 30 dt 14.12.20, for nj op suks 376 dt 20.01.21, mk 404 dt 22.01.21, fo 2981 dt 30.06.21, kont 3007 dt 01.07.21, fat 273/2021, pcv 26.07.21, fh 93 dt 26.07.21
  Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 1,117,321 2021-08-12 2021-08-13 58810130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,up 30 dt 14.12.20, for nj op suks 376 dt 20.01.21, mk 404 dt 22.01.21, fo 2981 dt 30.06.21, kont 3007 dt 01.07.21, fat 28/2021, pcv 01.07.21, fh 89 dt 01.07.21
  Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 44,237 2021-08-12 2021-08-13 58710130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,up 30 dt 14.12.20, for nj op suks 376 dt 20.01.21, mk 404 dt 22.01.21, fo 1487 dt 26.03.21, kont 1530 dt 29.03.21, fat 271/2021, pcv 26.07.21, fh 94 dt 26.07.21
  Sp. Laç (2019) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Laç 16,589 2021-08-10 2021-08-11 23410130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 35 dt 15.02.2021 ft nr 264/2021 dt 24.07.2021 fh nr 56 dt 24.07.2021 pv pritje malli dt 24.07.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 21,650 2021-08-05 2021-08-06 10110051122021 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje azoti kontrata nr 296 dt 24.05.2021 up nr 16 dt 06.05.2021 lik i fat nr 342/2021 fh nr 16 dt 29.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 770,697 2021-08-04 2021-08-06 176810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21..fat nr212/2021 dt19.07.21.fh nr 150dt 19.07.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,733,392 2021-08-04 2021-08-06 176710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21..fat nr187/2021 dt16.07.21.fh nr 150dt 16.07.21
  Sp. Pogradec (1529) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Pogradec 64,800 2021-08-04 2021-08-05 31910130822021 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1013082 Spitali Pogradec,Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale,PV i rasteve te emergjences+Fature nr.361030972/2021+FH nr.11+PVMD dt.19.03.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,068,159 2021-08-03 2021-08-05 170110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11 dt 18.2.21.fat nr 125/2021 dt 12.7.21.fh nr 148 dt 12.7.2021