Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,449,087,692.00 1,324 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 829,800 2021-06-07 2021-06-09 120110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas MK511/20 dt24.4.20. aut MSHMS511/22 d4.5.20.kont nr 1143/5 dt30.4.21.fat nr1481/2021 dt 6.5.21.,fh nr 18742 dt6.5.21
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 22,541 2021-06-08 2021-06-09 15210130602021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013060 PSIKIATRIA MATERJALE MJEKIMI KONT NR 18 DT 24.05.21,FAT NR 569/2021 DT 31.05.21,FH 16 DT 02.06.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 211,000 2021-06-07 2021-06-08 122310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp materiale mjeksore , mk nr 127/3 dt 20.01.2021 kontr 127/33 dt 15.04.2021 fh nr 18772 dt 14.05.2021 ft nr 510 dt 14.05.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 249,840 2021-06-04 2021-06-07 36110130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 192 dt 08.032021 fat nr 368/2021 dt 08.04.2021fh nr 107 dt 08.04.2021 akt kolaudimi dt 08.04.2021
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 468,930 2021-06-04 2021-06-07 25710130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 456 DT 05.05.2021,F HYRJE NR 70 DT 05.05.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 05.05.2021 MATERIALE MJEKIMI
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 134,400 2021-06-03 2021-06-04 118510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 72/17 dt11.3.2021.fat nr464/2021 dt4.5.21.fh nr 18721 dt 4.5.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 13,320 2021-06-03 2021-06-04 118410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim n72/11 dt24.2.2021.fat nr463/2021 dt4.5.21.fh nr 18720 dt 4.5.2021
  Sp. Sarande (3731) BIOMETRIC ALBANIA Sarande 100,000 2021-06-01 2021-06-02 212 10130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 201 DAT 11.08.2020,FL-HYRJA NR 211 DAT 11.08.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,989,000 2021-05-24 2021-06-01 111710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr181/29dt8.2.21.fat nr 452/2021 dt 29.4.21.fh nr 18708dt 30.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 163,680 2021-05-31 2021-06-01 112410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 127/33 dt 15.4.2021..fat nr 451/2021 dt29.4.21.fh nr 18706 dt 29.4.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,443,820 2021-05-31 2021-06-01 112610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 111/8 dt 9.2.2021..fat nr 455/2021 dt30.4.21.fh nr 18711 dt 30.4.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 966,000 2021-05-31 2021-06-01 112510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 181/28 dt 8.2.2021.fat nr 453/2021 dt29.4.21.fh nr 18707 dt 29.4.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 6,057,240 2021-05-18 2021-06-01 107310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjek sipas kont ne vazhdim nr 27/33dt 15.4.21. nr441/2021 dt27.4.21. fh nr 18691 dt 28.4.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 832,800 2021-05-26 2021-05-28 28910171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore,up 18/4 dt 18.2.21, nj.fitues 23.3.21, kont.18/13 dt 26.3.21, ft 325/2021 dt 26.3.21, fh 783 dt 26.3.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 520,560 2021-05-26 2021-05-28 28810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/24 dt 18.2.21, ft 324/2021 dt 26.3.21, fh 781 dt 26.3.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 81,600 2021-05-26 2021-05-28 28710171382021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1017138,SUT blerje llampe halogjeni per aparatin pentra C400, pv i prokurimeve form 4/1 nr 12/08 dt 2.2.21, ft 124/2021 dt 5.2.21, fh 1 dt 5.2.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 286,200 2021-05-20 2021-05-24 19410130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' mat mjekimi vazhdim kontr 75/1 dt 21.01.2021 ft 498 dt 11.05.2021 fh 22 dt 11.05.2021
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 732,189 2021-05-19 2021-05-20 37410130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 48 dt 29.01.20, mk 511/20 dt 24.04.20, fo 1769 dt 15.04.21, kont 1817 dt 19.04.21, fat 475/2021, pcv 05.05.21, fh 107dt 05.05.21
  Sp. Gramsh (0810) BIOMETRIC ALBANIA Gramsh 301,530 2021-05-19 2021-05-20 15510130692021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Medikamente,fat nr.419 date 21.04.2021,flet hyrje nr.38 date 21.04.2021,kontrate nr.195/4 date 12.04.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 189,600 2021-05-18 2021-05-19 35410130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 315/2021 dt 24.03.2021 fh nr 51 dt 25.03.2021 pv kontr nr 863/3 dt 15.12.2020