Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,236,752,425.00 2,822 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 54,512 2021-12-10 2021-12-13 103621360012021 Te tjera shperblime per personelin 2136001 Bashkia Pogradec,Shperblim per dalje ne pension dhe leje e zakonshme,Urdher Kryetari nr.826+827 dt.05.11.2021,Listepagese dhe bordero nr.478 dt.09.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) " INDAY - 18 " Pogradec 50,698 2021-12-10 2021-12-13 103921360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,Kolaudim sistemim blloku trekendeshi,,Kontrate nr.4972/1 dt.02.07.2019,Fature nr.78661052 dt.12.07.2019
  Bashkia Pogradec (1529) INFINIT Pogradec 953,542 2021-12-10 2021-12-13 102921360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,Sistemim rrugicat Perroi i Caprazit+Kalaja,Akt Kolaudim dt.04.11.2021,CMD e perkohshme dt.09.11.2021,Fature nr.27/2021+Situacion dt.06.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 431,366 2021-12-10 2021-12-13 100521360012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2136001 Bashkia Pogradec,dhenie ndihme financiare per demtim banese,VKB nr.88 dt.19.10.2021,Konf Prefekt. nr.1003/2 dt.29.10.2021,Urdher Kryetari nr.902+Listepagese nr.464 dt.06.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 22,855,294 2021-12-10 2021-12-13 103321360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,lik ndihma ekonomike Nentor 2021,Vendim i Drejt.Rajonale Korce nr.11 dt.30.11.2021,Urdher Kryetari nr.910+Permbledhese nr.477 dt.09.12.2021,np=4150
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 12,133 2021-12-10 2021-12-13 103121360012021 Sherbime telefonike 2136001 Bashkia Pogradec,lik shpenzime telefoni Nentor 2021,Fature nr.424906/2021 dt.07.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 24,360 2021-12-10 2021-12-13 103021360012021 Sherbime telefonike 2136001 Bashkia Pogradec,lik shpenzime telefoni Nentor 2021,Permbledhese nr.475 dt.09.12.2021,Fature nr.424379+423860+423696 dt.05.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 60,350 2021-12-10 2021-12-13 104321360012021 Te tjera transferta tek individet 2136001 Bashkia Pogradec,Shperblim per dalje ne pension ,Urdher Kryetari nr.899 dt.03.12.2021,Listepagese dhe bordero nr.479 dt.09.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) NOVATECH STUDIO Pogradec 36,436 2021-12-09 2021-12-10 101521360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje sistemim i varrezave Guras,Kontrate nr.5947 dt.06.08.2018,Fature nr.58174190 dt.12.09.2018
  Bashkia Pogradec (1529) EDIFAT Pogradec 27,743 2021-12-09 2021-12-10 101421360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje sistemim rruga e varrezave Blace,Kontrate nr.5948 dt.06.08.2018,Fature nr.83860534 dt.16.12.2020
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 543,948 2021-12-09 2021-12-10 100721360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec, lik ndihme ekonomike 6% Bashki+Nj.Adm. Tetor 2021,VKB nr.91 dt.18.11.2021,Konf Prefekt. nr.1146/1 dt.02.12.2021,Permbledhese bordero nr.465 dt.06.12.2021,np=167
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 7,000 2021-12-09 2021-12-10 100221360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qira Nentor 2021,VKB nr.5 dt.20.01.2021,Konf Prefekt. nr.80/1 dt.25.01.2021,Urdher Kryetari nr.901+Listepagese nr.461 dt.06.12.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 66,300 2021-12-09 2021-12-10 100421360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qira toke Nentor 2021,VKB nr 71 dt.23.11.2016,Konf prefekt. nr.1052 dt.12.12.2016,Kontrate dt.01.06.2017,PVMD dt.01.12.2021,Listepagese nr.463 dt.06.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 74,809 2021-12-09 2021-12-10 101021360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Nentor 2021,Ligji nr.136 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.909+Listepagese dhe bordero nr.468 dt.07.12.2021,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 38,800 2021-12-09 2021-12-10 100321360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qira Nentor 2021,VKB nr 64 dt 01.06.2020+54 dt 14.06.2021+71 dt 17.08.2021,Konf Prefekt. 541/1 dt.08.06.2020+548/2 dt.25.06.2021+760/1 dt.24.08.2021,Urdher Kryetari nr.901+Listepagese nr.462 dt.06.12.2021,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Pogradec 18,275 2021-12-09 2021-12-10 102421360012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2136001 Bashkia Pogradec,lik siguracione per mjetet e transportit,UP nr.78+FO dt.26.11.2021,NjF dt.01.12.2021,Fature nr.320380/2021+AMD dt.02.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 72,250 2021-12-09 2021-12-10 100821360012021 Shpenzime per honorare 2136001 Bashkia Pogradec, lik honorare Nentor 2021,Urdher Titullari nr.908+Listepagese nr.466 dt.07.12.2021,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 32,061 2021-12-09 2021-12-10 101921360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Nentor 2021,Ligji nr.136 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.909+Listepagese dhe Bordero nr.473 dt.07.12.2021,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 74,809 2021-12-09 2021-12-10 101221360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Nentor 2021,Ligji nr.136 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.909+Listepagese dhe Bordero nr.470 dt.07.12.2021,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) AEF BAILIFF SERVICE Pogradec 8,000 2021-12-09 2021-12-10 99121360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Hekuran Hoxha Nentor 2021 sipas urdherit te permbaruesit,Urdher titullari nr.894 dt.03.12.2021,Urdher permbaruesi nr.218 dt.14.07.2020