Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 1,715,415,170.00 2,064 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,189,848 2021-09-07 2021-09-08 197710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt 18.2.21.fat nr 435/2021 dt 06.08.21.fh nr 157 DT 06.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,149,285 2021-09-07 2021-09-08 201910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 604/2021 date 23.08.2021 fh nr 167 date 23.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 824,781 2021-09-07 2021-09-08 198010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt 18.2.21.fat nr 511/2021 dt 14.08.21.fh nr 162 DT 14.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-09-03 2021-09-07 48610130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.656 dt.27.08.2021, fh.nr.151 dt.27.08.2021, PCV dt.27.08.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-09-03 2021-09-07 48510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.592 dt.23.08.2021, fh.nr.149 dt.23.08.2021, PCV dt.23.08.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,103,449 2021-09-03 2021-09-07 197810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt 18.2.21.fat nr 484/2021 dt 12.08.21.fh nr 160 DT 12.08.2021
  Spitali Lezhe (2020) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lezhe 855,295 2021-08-30 2021-09-01 38110130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 204 DT 17.07.2021,FAT NR 421 DT 04.08.2021,F HYRJE NR 112 DT 17.07.2021,F HYRJE NR 115 DT 04.08.2021,PV KOLAUDIMI DT 47.07.2021,PV KOLAUDIMI DT 04.08.2021,OKSIGJEN
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 118,362,781 2021-08-31 2021-09-01 825410100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH, sipas formatit miratimit nr 8254/5 dt 31.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,041,117 2021-08-27 2021-08-30 192010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt 18.2.21.fat nr 464/2021 dt 10.08.21.fh nr 159 DT 10.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,206,175 2021-08-27 2021-08-30 191910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt 18.2.21.fat nr 447/2021 dt 08.08.21.fh nr 471/11 DT 08.08.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 21,650 2021-08-26 2021-08-27 10710051122021 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje azoti kontrata nr 296 dt 24.05.2021 up nr 16 dt 06.05.2021 lik i fat nr 489/2021 fh nr 18 dt 12.08.2021
  Sp. Mirdite (2026) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Mirdite 31,794 2021-08-26 2021-08-27 25110130792021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013079 DSHS SHPENZIME ILACE FT NR 528/2021 DT 16.08.2021 KONT NR 591 DT 28.05.2021 PV DT 16.08.2021
  Sp. Mirdite (2026) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Mirdite 56,678 2021-08-26 2021-08-27 25210130792021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013079 DSHS SHPENZIME ILACE FT NR 549/2021 DT 17.08.2021 FH NR 62 DT 17.08.2021 KONT NR 8639 DT 16.08.2021 PV DT 17.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,135,764 2021-08-25 2021-08-27 188210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt 18.2.21.fat nr 389/2021 dt 02.08.21.fh nr 155 DT 02.08.2021
  Spitali Kukes (1818) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kukes 44,236 2021-08-25 2021-08-26 33610130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali1013020 Oksigjen Kont nr. 236 dt 12.03.2021 fat nr.338/2021 dt.29.07.2021 fh nr.22 dt.29.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,077,387 2021-08-24 2021-08-26 185610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 322/2021 date 28.07.2021 fh nr 153 date 28.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 878,865 2021-08-24 2021-08-26 185910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 380/2021 date 31.07.2021 fh nr 154 date 31.07.2021
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 99,982 2021-08-24 2021-08-25 21610131192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013119 Qend.Komb.e Urgjences Mjeksore - blerje oksigjen u.p 15 dt 16.08.2021 fat nr 561/2021dt 18.08.2021 fh nr 19 dt 18.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-08-23 2021-08-24 44910130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.448 dt.09.08.2021, fh.nr.145 dt.09.08.2021, PCV dt.09.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-08-23 2021-08-24 45610130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.354 dt.30.07.2021, fh.nr.143 dt.30.07.2021, PCV dt.30.07.2021