Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,449,087,692.00 1,324 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 833,618 2021-06-22 2021-06-23 13310110462021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1011046 UNIVERSITETI FAN.S.NOLI KORCE PAGESE TVSH PROJEKTI "HARISA 598444"PAJISJE LABORATORI FAT NR 519 DHE F.H NR 17 DT 17.05.2021,DEK.TVSH MAJ 2021 UR.PAG.TVSH DT 11.06.21 KONTRATE,LIBER SHITJE,UR.TITULLARI DT.09.06.21,UB 41080
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 57,600 2021-06-21 2021-06-23 29410130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekimi autorizim nr.511/22 date 04.05.2020 marr. kuader nr.511/20 date 24.04.2020 kont 377/1 date 18.05.2021 ft nr 583/2021 date 04.06.2021 fh nr 40 dt 04.06.2021
  Sp. Delvine (3704) BIOMETRIC ALBANIA Delvine 93,450 2021-06-21 2021-06-22 9110130662021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT 555/556/21 DT 28.05.2021 KONTRAT 27.04.21
  Sp. Laç (2019) BIOMETRIC ALBANIA Laç 168,780 2021-06-18 2021-06-21 18310130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13/9 dt 03.05.2021 ft nr 606/2021 dt 09.06.2021 fh nr 20 dt 09.06.2021 pv dt 09.06.2021
  Sp. Mallakaster (0924) BIOMETRIC ALBANIA Mallakaster 228,240 2021-06-17 2021-06-18 16210130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER MEDIKAMENTE UP NR 11 DT07.04.2021, PV LLOG VLER LIMIT NR 136 DT07.04.2021, FT PR OF NR 136/2 DT17.05.2021 PVNJOF FIT DT 17.05.2021,KLAS. PERF.DT17.05.2021, KONT.NR136/ DT19.5.2021 FAT NR 530/2021 DT21.5.2021 HYRJE NR53 DT21.5.21
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 173,520 2021-06-17 2021-06-18 28510130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekimi autorizim nr.511/22 date 04.05.2020 marr. kuader nr.511/20 date 24.04.2020 kont 377/1 date 18.05.2021 ft nr 547/2021 date 26.05.2021 fh nr 36 dt 26.05.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 32,467 2021-06-16 2021-06-18 25310900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim pagese derdhur per ankimim, urdher nr 196 dt 07.06.2021, vendim nr 249/2021 dt 31.05.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 249,840 2021-06-16 2021-06-17 41010130162021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013016 Spitali Rrethit riparim paisje mjekesore kont nr 2136 dt 26.1.2021 fat nr 478/2021 dt 05.05.2021 pv dt 5.5.2021 up nr 1 dt 23.11.2020
  Sp. Laç (2019) BIOMETRIC ALBANIA Laç 282,600 2021-06-14 2021-06-15 17810130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13/9 dt 03.05.2021 ft nr 466/2021 dt 04.05.2021 fh nr 15 dt 04.05.2021 pv dt 04.05.2021
  Sp. Kolonje (1514) BIOMETRIC ALBANIA Kolonje 88,380 2021-06-11 2021-06-14 16110130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjkesore kontrate nr 16 dt 04.05.2021,lik i fat nr 576/2021 dt 02.06.2021,fh nr 39 dt 02.06.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 02.06.2021
  Spitali Kukes (1818) BIOMETRIC ALBANIA Kukes 105,900 2021-06-11 2021-06-14 23610130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr .458 dt.14.05.2021 fat nr.517 dt 17.05.2021 fh nr.46 dt.17.05.2021
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 120,000 2021-06-10 2021-06-14 27310130212021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 503 DT 12.05.2021,F HYRJE NR 80 DT 12.05.2021,PV KOLAUDIMI DT 12.05.2021,BLERJE PAJISJE
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 208,162 2021-06-11 2021-06-14 24010900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, 2021- lik kthim i te ardhurave , Urdher i brendshem nr.184 dt 28.05.2021, vendimi KPP nr.231/2021 dt 21.05.2021
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 120,000 2021-06-10 2021-06-11 27610130212021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 502 DT 12.05.2021,F HYRJE NR 81 DT 12.05.2021,PV KOLAUDIMI DT 12.05.2021,PAJISJE MJEKESORE
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 212,680 2021-06-09 2021-06-11 125310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr111/8 dt9.2.2021.fat nr509/2021 dt 14.5.2021.fh nr 18777dt14.5.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 1,234,080 2021-06-09 2021-06-10 40010130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 318/2021 dt 24.03.2021 fh nr 52 dt 25.03.2021 pv dt 25.03.2021 kontr nr 147/1 dt 16.02.2021
  Sp. Devoll (1505) BIOMETRIC ALBANIA Devoll 16,260 2021-06-08 2021-06-09 9010130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER MATERIALE MJEKIMI PER VITIN 2021 NR KONT 263 DT 12.05.2021 NR FAT 575 DT 02.06.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 485,040 2021-06-08 2021-06-09 39110130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 96 dt 14.01.2021 fat nr 474/2021 dt 05.05.2021 fh nr 120 dt 05.05.2021 akt kolaudimi dt 05.05.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 433,320 2021-06-08 2021-06-09 39010130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 96 dt 14.01.2021 fat nr 369/2021 dt 08.04.2021 fh nr 108 dt 08.04.2021 akt kolaudimi dt 08.04.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 249,840 2021-06-08 2021-06-09 39210130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 192 dt 08.032021 fat nr 478/2021 dt 05.05.2021 fh nr 120 dt 05.05.2021 akt kolaudimi dt 05.05.2021