Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 4,978,821,597.00 2,605 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 3,662,100 2021-10-19 2021-10-20 81321360012021 Pagese paaftesie 2136001 Bashkia Pogradec,lik invalide pune Tetor 2021,Urdher Kryetari nr.773+Permbledhese bordero nr.379 dt.18.10.2021,np=1118
  Bashkia Pogradec (1529) ERALD-G Pogradec 1,000,000 2021-10-18 2021-10-19 80921360012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2136001 Bashkia Pogradec,Studim projektim i sistemit te furnizimit me uje te Nj.Adm,Kontrata nr.4208/14 dt.14.12.2020,Fatura nr.53/2021 dt.14.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) POGRADECI F.K Pogradec 2,880,000 2021-10-14 2021-10-19 79221360012021 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,Transferime korente te Pogradeci FK ,VKB nr.144 dt.24.12.2020,Konf.Prefekture nr.2/1 dt.07.01.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 1,970 2021-10-14 2021-10-15 79021360012021 Sherbime telefonike 2136001 Bashkia Pogradec,lik shpenzime telefoni Shtator 2021,fature nr.37956/2021 dt.04.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 53,435 2021-10-14 2021-10-15 80321360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Shtator 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,urdher Kryetari nr.748 +Listepagese dhe Bordero nr.376 dt.13.10.2021,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 2,000 2021-10-14 2021-10-15 80721360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbim te kerkuar ndaj ASHK,Fature nr.4769/1+Shkrese nr.3018/1 dt.12.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 2,000 2021-10-14 2021-10-15 80821360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbim te kerkuar ndaj ASHK,Fature nr.9003+Kerkese nr.9771 dt.12.10.2021,Autorizim nr.7977 dt.14.11.2019
  Bashkia Pogradec (1529) GENTIAN SADIKU Pogradec 577,200 2021-10-14 2021-10-15 80621360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Uniforma per policine,UP nr.55+FO dt.03.09.2021,NjF nga APP dt.10.09.2021,Fature nr.54/2021+FH nr.41+AMD dt.27.09.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 11,000 2021-10-14 2021-10-15 78021360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qira Shtator 2021,VKB nr.06 dt.20.01.2021+55 dt.14.06.2021,Konf.Prefekt. nr.80/1 dt.25.01.2021+548/2 dt.25.06.2021,Urdh Kryetari nr.733 dt.08.10.2021,Lp nr.363 dt.11.10.2021,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Pogradec 99,186 2021-10-14 2021-10-15 80521360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Blerje bileta nderkombetare,UP nr.60+FO dt.04.10.2021,NjF APP dt.06.10.2021,fature nr.310/2021 dt.07.10.2021,AMD dt.11.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) UJESJELLSI Pogradec 24,835 2021-10-14 2021-10-15 79421360012021 Uje 2136001 Bashkia Pogradec,lik uje Shtator 2021,Permbledhese nr.370 dt.12.10.2021,fature nr.2085+2086+2102+2122+2134+2138+2219+2429 dt.06.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 2,045,797 2021-10-14 2021-10-15 79721360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Pagese ndaj administrimit te mbetjeve qarkut Korce Shtator 2021,Fature nr.22/2021+Situacion+PVMD dt.04.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Pogradec 10,687 2021-10-14 2021-10-15 80021360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Shtator 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,urdher Kryetari nr.748 +Listepagese dhe Bordero nr.373 dt.13.10.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 2,587,601 2021-10-14 2021-10-15 79121360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Pagese ndaj administrimit te mbetjeve qarkut Korce Gusht 2021,Fature nr.16/2021+Situacion+PVMD dt.03.09.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 32,061 2021-10-14 2021-10-15 79921360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Shtator 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,urdher Kryetari nr.748 +Listepagese dhe Bordero nr.372 dt.13.10.2021,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 85,496 2021-10-14 2021-10-15 79821360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Shtator 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,urdher Kryetari nr.748 +Listepagese dhe Bordero nr.371 dt.13.10.2021,np=8
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 74,809 2021-10-14 2021-10-15 80221360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Shtator 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,urdher Kryetari nr.748 +Listepagese dhe Bordero nr.375 dt.13.10.2021,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 66,300 2021-10-14 2021-10-15 78921360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qira toke Shtator 2021,VKB nr.71 dt.23.11.2016,Konf.Prefekt. nr.1052 dt.12.12.2016,Kontrate 01.06.2017,PVMD dt.30.09.2021,Listepagese nr.369 dt.12.10.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) UJESJELLSI Pogradec 120 2021-10-14 2021-10-15 79521360012021 Uje 2136001 Bashkia Pogradec,lik uje Shtator 2021,fature nr.2532/2021 dt.07.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 74,809 2021-10-14 2021-10-15 80121360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Shtator 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,urdher Kryetari nr.748 +Listepagese dhe Bordero nr.374 dt.13.10.2021,np=7