Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT&CO All 129,374,054.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 40,720 2019-05-15 2019-05-17 161521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Kolaudim objekti Kendi i lojrave per femije liqeni artificial shk.10991/1 15.01.18 konmt kol 33536/2 22.11.16 fat.51509646 06.03.19 akt kol 2393 27.12.2016
  Bashkia Vore (3535) ZENIT&CO Tirane 52,699 2019-05-10 2019-05-13 23221650012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Vore,lik lik mbikqyrje rip saraçineska Sharg,urdh kryet 47 dt 8.5.2019,urdh prok nr 494 dt 20.10.2017,ftese oferte 20.10.2017,kontr 494/2 dt 01.11.2017,fat 58 dt 21.12.2018 seri 51509629
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 658,000 2019-05-07 2019-05-08 41021280012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.64 DT.05.12.2017,Mbikryerje punimesh "Furnizim me uje i fshatrave,Dorez,Gizavesh,Librazhd Katund dhe Librazhd Qender",kontr.nr.729 dt:07.02.2017.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 826,560 2019-05-06 2019-05-07 6010560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizion, kontr ne vazhd GOA/SH-01 dt 1729.05.2017, seri 51509595 dt 21.11.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 426,000 2019-04-25 2019-05-02 138621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj rikost rrg.Rreshit Petrela dhe rrg Skender Kosturi shk.2011 15.01.2019 sit 11.12.2018 kont 30897/13 13.09.17 fat.51509609 10.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 240,000 2019-04-25 2019-05-02 138721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj rikostruksioni rrg Selaudin Bekteshi shk.1349 11.01.19 kont 34050/16 28.12.16 sit 19.12.18 fat.51509621 19.12.18
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 186,000 2019-04-25 2019-05-02 138521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh loti III Rikost rrg Pedonale mbi perroin e Gjeroses shk.2004 15.01.19 sit 19.12.18 kont 22756/18 14.08.17 fat.51509619 19.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 61,080 2019-04-11 2019-04-15 124721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim mbikqyrje ndertim i kembeve te ures Menik dhe lumin shtes kontrate UP.170 03.01.2017 UP 22863 08.062017 rap permb 22863/3 19.06.17 kont 22863/5 12.07.17 fat.51509534 14.12.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 61,080 2019-04-11 2019-04-15 124721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim mbikqyrje ndertim i kembeve te ures Menik dhe lumin shtes kontrate UP.170 03.01.2017 UP 22863 08.062017 rap permb 22863/3 19.06.17 kont 22863/5 12.07.17 fat.51509534 14.12.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 522,000 2019-04-10 2019-04-12 123321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim mbikqyrje per objektin Rikostruksion rrg.Dibres shk.1984 15.01.2019 kont 22467/2 06.06.17 fat.51509625 19.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 180,000 2019-04-10 2019-04-12 123221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Asfaltim i rrugeve te brendshme Mushqeta shk.2010 15.01.2019 kont 2391/24 07.03.2017 sit 19.12.2018 Fat.51509624 19.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 522,000 2019-04-10 2019-04-12 123321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim mbikqyrje per objektin Rikostruksion rrg.Dibres shk.1984 15.01.2019 kont 22467/2 06.06.17 fat.51509625 19.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 180,000 2019-04-10 2019-04-12 123221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Asfaltim i rrugeve te brendshme Mushqeta shk.2010 15.01.2019 kont 2391/24 07.03.2017 sit 19.12.2018 Fat.51509624 19.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 14,918 2019-03-28 2019-04-01 104121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Koaludim Rik urban V.manast Shtese Kont Shkresa 46711/1 dt 28.12.18 kont 3374/2 dt 05.10.2017 fat 51509618 dt 17.12.2018 koluadim 19.10.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 14,918 2019-03-28 2019-04-01 104121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Koaludim Rik urban V.manast Shtese Kont Shkresa 46711/1 dt 28.12.18 kont 3374/2 dt 05.10.2017 fat 51509618 dt 17.12.2018 koluadim 19.10.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 9,000 2019-03-15 2019-03-19 72621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane rehabilitimi i tregut prane rruges Mine Peza shk.1985 15.01.2018 Kont kol 382963/4 03.04.17 akt kol 10.11.17-15.11.17 fat.51509614 17.12.18
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 2,232 2019-03-15 2019-03-19 72721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitimi i tregut tek rrg 4Deshmoret shk.2008 15.01.18 kont 38296/2 03.11.17 akt kol 20.11.17 fat.51509615 17.12.18
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 7,920 2019-03-06 2019-03-08 72021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia tirane Kolaudim punimesh rehabilitim obj tregu tek Komuna parisit Loti 3 Shk.2006 15.01.2019 sit perf 04.10.2017 kont 38296/3 03.11.17 fat.51509616 17.12.18 akt kol 13.11.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 16,000 2019-03-06 2019-03-08 71521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane kolaudim punimesh pe objektin shtese kontrate kendi i lojrave per femije parku liqenit Art shk.1991 15.01.19 sit perf -24.08.17 kont 34984/2 29.09.17 fat.51509617 17.12.18 akt kol 03.10.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 180,000 2019-03-06 2019-03-08 693210100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh ndertim i rrg Tirane Durres shkolla 9- vjecare Seit Brahja Shk.1996 15.01.2019 kont 28954/23 06.10.17 sit mbikqyrje 19.12.18 fat.51509620 19.12.18