Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 1,715,415,170.00 2,064 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,301,800 2021-09-10 2021-09-13 53010130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029825/2021dt 12.02.2021 fh nr 38 dt 12.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,307,216 2021-09-10 2021-09-13 53410130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029871/2021dt 1402.2021 fh nr 43 dt 14.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,963,300 2021-09-10 2021-09-13 53510130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029877/2021dt 15.02.2021 fh nr 44 dt 15.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,565,765 2021-09-10 2021-09-13 54610130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030787/2021dt 13.03.2021 fh nr 59 dt 13.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,947,353 2021-09-10 2021-09-13 54910130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030821/2021dt 15.03.2021 fh nr 62 dt 15.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,010,490 2021-09-10 2021-09-13 52110130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029537/2021dt 04.02.2021 fh nr 29 dt 04.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,978,800 2021-09-10 2021-09-13 52710130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029705/2021dt 09.02.2021 fh nr 35 dt 09.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,288,260 2021-09-10 2021-09-13 53210130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029855/2021dt 13.02.2021 fh nr 41dt 13.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 4,332,800 2021-09-10 2021-09-13 54210130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030720/2021dt 11.03.2021 fh nr 55 dt 11.03.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 21,650 2021-09-09 2021-09-10 12110051122021 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje azoti kontrata nr 296 dt 24.05.2021 up nr 16 dt 06.05.2021 lik i fat nr 806/2021 fhyrjr nr 19 dt 02.09.2021
  Sp. Kavaje (3513) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kavaje 44,237 2021-09-08 2021-09-09 29910130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR7250/2021 DT 2508.2021
  Sp. Librazhd (0821) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Librazhd 38,707 2021-09-08 2021-09-09 33110130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.672 DATE 30.08.2021, KONTRATE NR 14/12 DATE 04.05.2021, BLERJE OKSIGJEN MJEKSOR TE GAZTE.
  Sp. Librazhd (0821) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Librazhd 33,178 2021-09-08 2021-09-09 33010130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.593 DATE 23.08.2021, KONTRATE NR 14/12 DATE 04.05.2021, BLERJE OKSIGJEN MJEKSOR TE GAZTE.
  Sp. Malesi e Madhe (3323) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE M.Madhe 15,206 2021-09-08 2021-09-09 7710131012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali lik.fat.elektronike nr.479 date 11.08 2021 FL.HYRJE NR.13 DT.11.08.2021
  Sp. Puke (3330) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Puke 38,707 2021-09-07 2021-09-08 17310130832021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 23 dt 08.03.2021 Ftese per of 91/1 dt 11.03.2021,Njoftim fitusi dt 11.03.2021,fat tat 588 DT 21.8.2021,FH 40 dt 23.8.2021, Kontrat 98 dt 11.03.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,183,087 2021-09-07 2021-09-08 201710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 589/2021 date 21.08.2021 fh nr 165 date 21.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,041,117 2021-09-07 2021-09-08 197910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik oksigjen sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt 18.2.21.fat nr 509/2021 dt 13.08.21.fh nr 161 DT 13.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,043,618 2021-09-07 2021-09-08 199410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 522/2021 date 16.08.2021 fh nr 163 date 16.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 750,415 2021-09-07 2021-09-08 201810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 598/2021 date 23.08.2021 fh nr 166 date 23.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,393,217 2021-09-07 2021-09-08 199310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 557/2021 date 18.08.2021 fh nr 164 date 18.08.2021