Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,449,087,692.00 1,324 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,272,500 2021-07-08 2021-07-12 149610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr127/33dt15.4.2021.fat nr642/2021 dt 16.6.2021.fh nr 18945dt16.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 352,800 2021-07-08 2021-07-12 149010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr72/27dt21.5.2021.fat nr637/2021 dt 15.6.2021.fh nr 18941dt15.6.2021
  Sp. Mallakaster (0924) BIOMETRIC ALBANIA Mallakaster 35,400 2021-07-07 2021-07-09 18310130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER RIPARIM PAISJE LBORATORIKE PROCESVERBAL KONSTATIMI DT 04.06.2021 URDH PAGESE NR 58 DT 28.06.2021 , PV EMERGJENCE NR 208 DT 11.06.2021 FAT NR 610/2021 DT 10.06.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 6,231,600 2021-07-07 2021-07-09 144110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas kont nr199/9 dt 1.6.21.up nr 5262 dt 15.12.2019.njf nr 216/9 dt 5.3.2019..fat nr 582/2021 dt 4.6.21.fh nr 18889 dt 4.6.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 529,200 2021-07-07 2021-07-09 144210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr72/27dt21.5.21.MK 1682/8dt23.6.2020.kerk DSHF 72/23 dt6.5.2021..fat nr581/2021 dt4.6.21.fh nr 18890 dt 4.6.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,980,665 2021-07-08 2021-07-09 147810130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-shp miremb pajisje mjeks sipas kont nr 173/37dt4.2.2021UP nr 3558 dt 25.11.20.Nj fit 173/10 dt 11.1.21.fat nr611/2021 dt 10.6.2021.sit dt 10.6.21
  Sp. Kavaje (3513) BIOMETRIC ALBANIA Kavaje 223,963 2021-07-07 2021-07-08 24110130712021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SA LIKUIDOJME ILACE MJEKSORE KONTR 568/12 DT 02.07.2020 FAT 687/2021 DT 29.06.2021 FH 60 DT 29.06.2021
  Sp. Has (1812) BIOMETRIC ALBANIA Has 30,190 2021-07-06 2021-07-07 16310130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.656/2021 dt.18.06.2021,kont nr.213/5 dt.25.05.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.55 dt.18.06.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Sp. Has (1812) BIOMETRIC ALBANIA Has 18,840 2021-07-06 2021-07-07 16410130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.639/2021 dt.15.06.2021,kont nr.213/5 dt.25.05.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.54 dt.15.06.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 419,559 2021-07-06 2021-07-07 40410130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materj mjekimi marr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto 511/22 dt 24.04.2020 kon nr 1339 dt 07..6.2021 fat nr 613/2021 dt 10.06.2021,,fh nr 189 dt 10.06.2021,,pv dt 10.06.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 113,040 2021-07-06 2021-07-07 40110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materj mjekimi per nevojat e spitalit marr kuad 511/20 dt 24.04.2020,auto 511/22 dt 24.04.2020,kon nr 1339 dt 07.06.2021.fat nr 597/2021 dt 08.06.2021 ,fh nr 181 dt 08.06.2021, pv dt 08.06.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,769,400 2021-07-02 2021-07-05 42110130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' mat mjekimi u.p 2622/16 dt 30.12.2019 kontr 262/122 dt 07.05.2021 ft 647 dt 16.06.2021 fh 165 dt 16.06.2021
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 570,150 2021-06-30 2021-07-01 41610130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 1692 DT 14.05.2021 FAT NR 568 DT 01.06.2021 F.H NR 854 DT 01.06.2021
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 810,600 2021-06-30 2021-07-01 42510130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MJEKESORE PER NDERHYRJET NE ENDOSKOPI KONT NR 1771 DT 24.05.2021 FAT NR 609 DT 09.06.2021 F.H NR 865 DT 09.06.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 361,500 2021-06-28 2021-06-30 35210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/24 dt 18.2.21, ft 477/2021 dt 5.5.21, fh 853 dt 5.5.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 999,360 2021-06-28 2021-06-30 35110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore,vazhdim kont.18/13 dt 26.3.21, ft 476/2021 dt 5.5.21, fh 852 dt 5.5.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,100,685 2021-06-23 2021-06-25 132210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp barna mk 1679/5 dt 23.06.2020 kerkese DSHF 111/6 DT 03.02.2021 kont 111/8 dt 09.02.2021 .fat nr 256/2021 dt07.04.21.fh nr 18582 dt 07.4.2021
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 32,160 2021-06-24 2021-06-25 39210130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI, KONTR NR. 1512, DT. 23.04.2021, UP NR. 48, DT. 29.01.2020, FAT NR. 529, DT. 21.05.2021, FH NR. 845, DT. 21.05.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 258,000 2021-06-23 2021-06-24 44210130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" material mjekimi fat 404/2021 dt 19.04.2021 fh nr 69 dt 20.04.2021 kontr 147/1 dt 16.02.2021
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 956,172 2021-06-22 2021-06-23 47310130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 404 dt 07.07.20, mk 3256/22 dt 07.10.20, fo 2044 dt 10.05.21, kont 2206 dt18.05.21, fat 641/2021, pcv 15.06.21, fh 162 dt 15.06.21