Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 4,978,821,597.00 2,605 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 2,149,981 2021-10-28 2021-10-29 85421360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese ndaj administrimit te mbetjeve qarkut Korce dhjetor 2020,fature nr.34 seri 67315084+situacion+PVMD dt.31.12.2020
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 2,622,302 2021-10-28 2021-10-29 85021360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese ndaj administrimit te mbetjeve qarkut Korce gusht 2020,fature nr.12 seri 67315062+situacion+PVMD dt.31.08.2020
  Bashkia Pogradec (1529) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Pogradec 95,349 2021-10-28 2021-10-29 84021360012021 Elektricitet 2136001 Bashkia Pogradec,energji elektrike Shtator 2021,Permbl.nr.386 dt.26.10.2021,fat. nr.424546250+424545838+424201124+423792482+424545912+423794485+424099810+424498067+424393080+424395196+424395045+424392893+424394851+424393740+42439468
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 14,199 2021-10-28 2021-10-29 83121360012021 Shpenzime per honorare 2136001 bashkia Pogradec,honorare Shtator 2021,urdher Kryetari nr.597 dt.10.09.2021+779 dt.19.10.2021,Listepages nr.382 dt.25.10.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) GEO CONSULTING Pogradec 345,800 2021-10-28 2021-10-29 83421360012021 Derdhur gabim, te vitit ne vazhdim,Te Dala 2136001 Bashkia Pogradec,Asistence teknike projekti GIS per regj. e pasurive te paluajtshme,Urdher Kryetari nr.792 dt.25.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Pogradec 68,121 2021-10-28 2021-10-29 84221360012021 Elektricitet 2136001 Bashkia Pogradec,energji elektrike Shtator 2021,Permbl .nr.387 dt.26.10.2021,fature nr.423796357+423795912 dt.23.09.2021,Kontrata nr.A013986+A002389
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 1,955,666 2021-10-28 2021-10-29 85321360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese ndaj administrimit te mbetjeve qarkut Korce nentor 2020,fature nr.28 seri 67315078+situacion+PVMD dt.30.11.2020
  Bashkia Pogradec (1529) UJESJELLSI Pogradec 1,085 2021-10-26 2021-10-27 82921360012021 Uje 2136001 Bashkia Pogradec,lik uje shator 2021 sipas kontrates nr.984/3 dt.04.05.2020,Fature nr.4560906 dt.30.09.2021,kontrate nr.984/3 dt.04.05.2020
  Bashkia Pogradec (1529) REJ Pogradec 3,387,881 2021-10-26 2021-10-27 82421360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave 2136001 Bashkia Pogradec,Ndertim ura e Belit Zall i Torres,Aktkolaudim dt.10.09.2021,fature nr.73/2021+Situacion perfund. nr.2+CMD e perkohshme dt.30.09.2021
  Bashkia Pogradec (1529) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Pogradec 134 2021-10-26 2021-10-27 83021360012021 Elektricitet 2136001 Bashkia Pogradec,lik energji shator 2021 sipas kontrates nr.984/3 dt.04.05.2020,Fature nr.423793463 dt.24.09.2021,kontrate nr.984/3 dt.04.05.2020,Kontrate nr.A001840
  Bashkia Pogradec (1529) REJ Pogradec 4,420,464 2021-10-22 2021-10-25 82221360012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2136001 Bashkia Pogradec,Perfundim i punimeve Rruga e Kabashit,Aktkolaudim dt.01.09.2021,Fature nr.75/2021+Situacion nr.1+CMd e perkohshme dt.01.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) MAKSIM SULOLLARI Pogradec 112,800 2021-10-22 2021-10-25 81121360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Botime postera dhe flete palosje,UB nr.57+PVO dt.23.09.2021,FH nr.40+AMD dt.24.09.2021,Fature nr.1272/2021 dt.19.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) HMK - Consulting Pogradec 748,084 2021-10-22 2021-10-25 82621360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje e objektit Ujesjellesi i Mokres Faza e II-te,Kontrate nr.224/22 dt.13.04.2021,Fature nr.23/2021 dt.14.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) 'METEO" SH.P.K Pogradec 9,496,107 2021-10-22 2021-10-25 82521360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Ndertimi i ujesjellesit Udenisht-Memelisht,fature nr.17/2021+Situacion nr.5 dt.18.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) HMK - Consulting Pogradec 200,000 2021-10-22 2021-10-25 82821360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje punimesh per objektin ujesjellesi i Mokres Faza e I-re,Kontrate nr.276 dt.18.01.2021,Fature nr.22/2021 dt.14.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) HMK - Consulting Pogradec 1,489,387 2021-10-22 2021-10-25 82721360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje e objektit ndertim i Ujesjellesi rajonal Cerrave dhe Dardhas burimet e Gurrasit,,Kontrate nr.224/23 dt.13.04.2021,Fature nr.24/2021 dt.14.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) VALONA KONSTRUKSION Pogradec 10,585,033 2021-10-22 2021-10-25 82321360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,Sistemim i bllokut krah rruges Abdyl Frasheri,Fature nr.7/2021+Situacion nr.1 dt.14.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 22,418,125 2021-10-19 2021-10-20 81221360012021 Pagese paaftesie 2136001 Bashkia Pogradec,lik PAK Bashkia+Njesi Administrative Tetor 2021,Urdher Kryetari nr.773+Permbledhese bordero nr.378 dt.18.10.2021,np=2448
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 17,572,358 2021-10-19 2021-10-20 81421360012021 Pagese paaftesie 2136001 Bashkia Pogradec,lik PAK Bashkia+Njesi Administrative Tetor 2021,Urdher Kryetari nr.773+Permbledhese bordero nr.380 dt.18.10.2021,np=1492
  Bashkia Pogradec (1529) REJ Pogradec 9,923,014 2021-10-19 2021-10-20 81021360012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2136001 Bashkia Pogradec,Situacion pastrimi Shtator 2021,fature nr.80/2021+Situacion nr.9+PVMD dt.13.10.2021