Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT&CO All 129,374,054.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 840,000 2019-07-12 2019-07-17 255021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikq Rehabilitim ne shkollen 1Maji Shkresa 21051 dt 10.06.19 Kont 7539/12 dt 10.07.15 Fat 51509653 dt 20.05.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 76,800 2019-07-12 2019-07-17 255921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikq punimesh reh shkolla F.Noli Shkresa 21051/14 dt 31.05.2019 Kont 24174/7 dt 09.08.2016 fat 51509657 dt 20.05.2019 pv 02.12.2016
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 124,649 2019-07-11 2019-07-16 13210560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft projektim kolaudim, kontr GOA 2018/sh -2 dt 16.02.2018, seri 51509659 dt 27.05.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 1,093,200 2019-07-11 2019-07-16 13110560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft projektim kolaudim, kontr GOA 2017/sh -2 dt 29.05.2017, seri 51509665 dt 02.07.2019
  Bashkia Shijak (0707) ZENIT&CO Durres 60,000 2019-07-08 2019-07-09 35921080012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 0707 BASHKIA SHIJAK 2108001 LIK FAT 13 DT 26.6.2019; KONTRATE 1270 DT 11.4.2017
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 117,600 2019-06-27 2019-06-28 37921100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Cerrik mbikqyres punimesh kontrat dt, 30.11.2016 situacion fature nr, 79 dt, 15.04.2019 seri 51509650 akt marrjes ne dorezim
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 96,000 2019-06-27 2019-06-28 37721100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Cerrik mbikqyres punimesh rabilitim i rrjetit ujites u-p nr, 47/1 dt.24.05.2016 p-v kontrat dt, 30.12.2017 fature nr, 106 dt. 30.12.2017 seri 51509569
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 900,000 2019-06-24 2019-06-28 230921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Rruga per Kasalle Shkresa 17310 dt 23.04.19 kont 14329/116 dt 11.06.2019 fat 51509602 dt 07.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 469,375 2019-06-24 2019-06-26 227621010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj rehab rruges dhe qendres se lagjes Shk.8906 22.02.19 kont 14329/14 11.06.18 shk.13728/3 23.04.19 fat.51509603 07.12.18 PV 11.09.19
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 203,295 2019-06-20 2019-06-26 225921010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj obj Ndertim i shkolles Gystav Majer shk.8072 18.02.19 kont 21470/18 11.06.18 shk.13728/3 23.04.19 fat.51509606 07.12.18 PV 07.09.18
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ZENIT&CO Elbasan 24,000 2019-06-21 2019-06-24 37221090082019 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh 2109008 Qendra Ekonomike e Arsimit mbikqyrje punimesh per objektet arsimore situac perfundimtar dt 21.12.2018 fat nr 55 seri 51509626 kont dt 31.08.2017
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 340,392 2019-06-18 2019-06-20 10710560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft superviion, seri 51509662 dt 13.06.2019, kontr GOA 2017/SH-09 dt 29.05.2017superv nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 432,504 2019-06-10 2019-06-12 9510560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaudim, kontr GOA2019/SH-14 dt 05.04.2019, seri 51509660 dt 30.05.2019
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) ZENIT&CO Tirane 112,800 2019-06-05 2019-06-06 10721011462019 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2101146, DPN 1 lik ft mbikqyrje punime rehab lulishte nr 18 dt 17.10.18 sr 51509889 kontr 201 dt 25.1.18 sit 17.10.18
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 432,000 2019-05-22 2019-05-24 161021010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim proj Rikost shkola 9-Vjecare Berzhite Shk.8073 18.02.19 kont 25809/64 10.08.18 PV 09.10.18 fat.51509608 07.12.18
  Bashkia Belsh (0808) ZENIT&CO Elbasan 2,481,200 2019-05-21 2019-05-22 16921520012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2152001 Bashkia Belsh Projektime UP412 05.12.2016 kontr 15.12.2016 sit perf 30.12.2017 fat 105 30.12.2017 seri 51509568
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 41,000 2019-05-16 2019-05-21 161721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2101001 Bashkia Tirane Rikualifikim blloku I.Rugova-P.Bogdani-GJ.Shpata BLV B.Curri shk.10991/1 15.01.18 kont 20554/2 15.07.2016 fat.51509643 06.03.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 878,400 2019-05-16 2019-05-21 160821010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim obj Rikostruksion shkolla 9-Vjecare Ali Demi Shk.8071 18.02.2019 kont 25809/64 10.08.2018 PV 09.10.2018 fat.51509607 07.12.2018
  Bashkia Kruje (0716) ZENIT&CO Kruje 150,000 2019-05-16 2019-05-17 100721230012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2123001- Bashkia Kruje Mbikqyerje punimesh Sist asfaltim i bllokut nr 06 ne qytetin e Fushe Kruje up nr 573 dt 11.07.2017 kontrata nr 4659 dt 25.07.2017 fat nr 70 nr ser 51509641 dt 08.02.2019 akt marr ne dorz e perkoheshme dt 21.08.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 60,000 2019-05-15 2019-05-17 160321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh Treg frutash perime rruga Petronin Luarasi NJA 2 Shk.10991/1 21.03.19 kont 12132/14 06.06.2016 sit mbik fat.51509647 06.03.2019