Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,449,087,692.00 1,324 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 216,900 2021-07-27 2021-07-28 48110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 1692 DT 14.05.2021 FAT NR 725 DT 07.07.2021 F.H NR 891 DT 07.07.2021
  Sp. Berati (0202) BIOMETRIC ALBANIA Berat 924,330 2021-07-21 2021-07-27 45210130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat kontr nr 2409 dt 08.06.2021 ft nr 721/2021 dt 06.07.2021 fl hyrje nr 104 dt 06.07.2021tender i ministrise se shendetesise
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 216,900 2021-07-23 2021-07-27 42810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/24 dt 18.2.21, ft 542/2021 dt 25.5.21, fh 881 dt 25.5.21
  Sp. Mallakaster (0924) BIOMETRIC ALBANIA Mallakaster 130,650 2021-07-21 2021-07-22 18810130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER MEDIKAMENTE KONTRATE NR 199 FAT NR 688/2021 DT 29.06.2021 PV MARRJE NE DOREZIM DT 29.06.2021 HYRJE NR 60 DT 29.06.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,288,800 2021-07-19 2021-07-22 30410130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''.materjale mjelimi(doreza mjekimi) kont nr 15/17 dt 01.07.2021 u.p 15/4 dt 28.04.2021 njof fit 15/16 dt 23.06.2021 ft 18/2021 dt 15.07.2021 fh 28 dt 15.07.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 238,800 2021-07-19 2021-07-22 30310130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''.materjale mjelimi loti 1 kont nr 642/1 dt 28.06.2021vkm 914 dt 29.12.2014 mk 511/20 dt 24.04.2020 aut mshms 511/22 dt 04.05.2020 ft 19/2021 dt 15.07.2021 fh 29 dt 15.07.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 8,640 2021-07-16 2021-07-19 45810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali shkoder blerje materjale mjekimi marr kuader nr 511/2020,dt 20.04.2020. autor lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.2020, kon nr 1147 dt 17.05.2021 fat nr 690/2021 dt 29.06.2021,fh nr 217 dt 29..06.2021,pv dt 29.06.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 582,960 2021-07-15 2021-07-16 48310130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 192 dt 08.03.2021 fat nr 664/2021 dt 23.06.2021 fh nr 140 dt 23.06.2021 akt kolaudimi dt 23.06.2021
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 797,880 2021-07-15 2021-07-16 53310130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spiatli Fier 1013017, up 511 dt 29.01.20, MK 511/20 dt 24.04.20, FO 1769 dt 15.04.21, kont 1817 dt 19.04.21, fat 727/2021, pcv 07.07.21, fh 193 dt 07.07.21
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 687,480 2021-07-15 2021-07-16 35010130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekimi autorizim nr.511/22 date 04.05.2020 marr. kuader nr.511/20 date 24.04.2020 kont 377/1 date 18.05.2021 ft nr 683/2021 date 29.06.2021 fh nr 62dt 29.06.2021
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 152,400 2021-07-15 2021-07-16 35110130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekimi autorizim nr.511/22 date 04.05.2020 marr. kuader nr.511/20 date 24.04.2020 kont 425/1 date 09.06.2021 ft nr 682/2021 date 29.06.2021 fh nr 61dt 29.06.2021
  Spitali Kukes (1818) BIOMETRIC ALBANIA Kukes 433,800 2021-07-14 2021-07-15 29210130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali1013020 Barna Kont nr. 458 dt 14.05.2021 fat nr.704/2021 dt.01.07.2021 fh nr.81 dt.01.07.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,120,800 2021-07-14 2021-07-15 27110130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente materjale konsumi mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 1149/13 dt 11.12.2020 ft 570/2021 dt 01.06.2021 fh 4 dt 01.06.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 19,713,024 2021-07-14 2021-07-15 27210130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente materjale konsumi mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 570/2021 dt 01.06.2021 fh 4 dt 01.06.2021
  Sp. Pogradec (1529) BIOMETRIC ALBANIA Pogradec 159,887 2021-07-12 2021-07-13 28510130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali pg lik materiale mjekimi, Kontr.nr.37 dt.19.05.2021,Fatura nr.577 dt.02.06.2021,FH nr.81 +PVMD dt.02.06.2021
  Spitali Lushnje (0922) BIOMETRIC ALBANIA Lushnje 106,800 2021-07-09 2021-07-12 39610130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. blerje materiale mjekimi, fat.fiskalizuar nr.665 dt.24.06.2021, fh.nr.100 dt.24.06.2021, PV marrje dorez. dt.24.06.2021, kontr.nr.423 dt.30.04.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 441,000 2021-07-08 2021-07-12 149110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr127/33dt15.4.2021.fat nr638/2021 dt 15.6.2021.fh nr 18942dt15.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 637,512 2021-07-08 2021-07-12 149510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr127/33dt15.4.2021.fat nr635/2021 dt 15.6.2021.fh nr 18939dt15.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,531,235 2021-07-09 2021-07-12 151710130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-shp sherb mirembajtje pajis mjeksore sipas kont ne vazhdim nr173/37dt4.2.2021..fat nr 479/2021 dt5.5.2021.sit per periudh 4.2-31.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,077,200 2021-07-08 2021-07-12 148910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje barna sipas kont ne vazhdim nr199/9dt1.6.2021.fat nr 636/2021 dt 15.6.2021.fh nr 18940dt15.6.2021