Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,525,572,953.00 2,991 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 66,300 2022-02-11 2022-02-14 12121360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera toke Janar 2022,VKB nr.71 dt.23.11.2016,Konf.Perefekt. nr.1052 dt.12.12.2016,Kontrate dt.01.06.2017,PVMD dt.01.02.2022,Listepagese nr.70 dt.10.02.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 48,000 2022-02-04 2022-02-11 10221360012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbimin e kerkuar ndaj ASHK,Fature nr.311+Kerkese nr.338 dt.12.01.2022,Autorizim nr.6035 dt.29.08.2019
  Bashkia Pogradec (1529) "LEKA" Pogradec 571,200 2022-02-03 2022-02-11 9021360012022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2136001 Bashkia Pogradec,Riparim tarrace,UP nr.72+FO dt.11.11.2021,NjF dt.26.11.2021,Kontrate nr.4854/4 dt.03.12.2021,AMD dt.28.12.2021,Fature nr.24/2021 dt.29.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 124,100 2022-02-09 2022-02-10 11521360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,Qera ndertese dhe trualli janar 2022,VKB nr.9 dt.28.01.2020,Konf.Prefekt. nr.177/1 dt.07.02.2020,Kontrate nr.984/3 dt.04.05.2020,PVMD nr.1 dt.01.02.2022,Listepagese nr.68 dt.08.02.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) UJESJELLSI Pogradec 5,977 2022-02-09 2022-02-10 11721360012022 Uje 2136001 Bashkia Pogradec,lik uje Janar 2022,Fature nr.4637147 dt.01.02.2022,Kontrate nr.984/3 dt.04.05.2020
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 88,067 2022-02-09 2022-02-10 11921360012022 Pagese paaftesie 2136001 Bashkia Pogradec,PAK Bashkia diference ush 52 dt.19.01.2022 kujdestare te verber janar 2022,Urdher Kryetari nr.27 dt.19.01.2022,Permbledhese bordero nr.69 dt.08.02.2022
  Bashkia Pogradec (1529) POGRADECI F.K Pogradec 2,800,000 2022-02-09 2022-02-10 12021360012022 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,lik transferime korrente te FK Pogradeci sh.a,VKB nr.120 dt.24.12.2021,Konf.Prefekt. nr.1286/2 dt.06.01.2022
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 1,000 2022-02-09 2022-02-10 11621360012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbimin e kerkuar ndaj ASHK,Autorizim nr.2817 dt.17.06.2021,Fature nr.1509+Kerkese nr.1619 dt.08.02.2022
  Bashkia Pogradec (1529) Selvije Abasllari Pogradec 1,078,320 2022-02-09 2022-02-10 11821360012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Gershere per hapje dhe prerese hidraulike,UP nr.80+FO dt.14.12.2021,NjF nga APP dt.29.12.2021,Fature nr.1/2022+FH nr.1+AMD dt.05.01.2022
  Bashkia Pogradec (1529) GJERGJI JANO (L34203003V) Pogradec 16,000 2022-02-08 2022-02-09 10921360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Hekuran Hoxha sipas urdherit te permbaruesit Dhjetor 2021 Janar 2022,urdher permbaruesi nr.218 dt.14.07.2020,urdher titullari nr.81 dt.07.02.2022
  Bashkia Pogradec (1529) UNION BANK SHA Pogradec 9,000 2022-02-08 2022-02-09 11021360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Janar 2022,VKB nr.31 dt.19.02.2021,Konfirmim Prefekt. nr.208/1 dt.08.03.2021,urdher Kryetari nr.78+Listepagese nr.63 dt.07.02.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 50,000 2022-02-08 2022-02-09 10421360012022 Te tjera transferta tek individet 2136001 Bashkia Pogradec,shperblim per fatkeqesi,Urdher Kryetari nr.941 dt.28.12.2021,Listepagese nr.61 dt.07.02.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 7,000 2022-02-08 2022-02-09 11321360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Janar 2022,VKB nr.05 dt.20.01.2021,Konfirmim Prefekt. nr.80/1 dt.25.01.2021,Urdher Kryetari nr.78+Listepagese nr.66 dt.07.02.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 12,000 2022-02-08 2022-02-09 11121360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Janar 2022,VKB nr.22 dt.19.02.2021+VKB nr.63 dt.14.07.2021,Konfirmim Prefekt. nr.208/1 dt.08.03.2021+Konf.Prefekt. nr.665/2 dt.28.07.2021,Urdher Kryetari nr.78+Listepagese nr.64 dt.07.02.2022,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) AEF BAILIFF SERVICE Pogradec 200 2022-02-08 2022-02-09 10821360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Ylli Blaceri sipas urdherit te permbaruesit Janar 2022,urdher permbaruesi nr.325 dt.30.09.2020,urdher titullari nr.80 dt.07.02.2022
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 31,909 2022-02-08 2022-02-09 11221360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Janar 2022,VKB nr.64 dt.1.06.2020+VKB nr.71 dt.17.08.2021,Konfirmim Prefekt. nr.541/1 dt.08.06.2020+Konf.Prefekt. nr.760/1 dt.24.08.2021,Urdher Kryetari nr.78+Listepagese nr.65 dt.07.02.2022,np=4
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 5,000 2022-02-08 2022-02-09 11421360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Janar 2022,VKB nr.06 dt.20.01.2021,Konfirmim Prefekt. nr.80/1 dt.25.01.2021,Urdher Kryetari nr.78+Listepagese nr.67 dt.07.02.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 27,314,526 2022-02-08 2022-02-09 10521360012022 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,ndihma ekonomike Janar 2022,Vendim i D.Raj. Korce, nr.1 dt.29.01.2022,Urdher Kryetari nr.77+Permbledhese bordero nr.62 dt.07.02.2022,np=4157
  Bashkia Pogradec (1529) ELITE BAILIFF'S OFFICE Pogradec 1,500 2022-02-08 2022-02-09 10721360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Lavdie Hidri sipas urdherit te permbaruesit Janar 2022,vendim permbaruesi nr.1586+urdher permbaruesi nr.1587-739 dt.03.09.2021,urdher titullari nr.79 dt.07.02.2022
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 2,612,530 2022-02-03 2022-02-08 9321360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga janar 2022,Listepagese nr.57 dt.02.02.2022,np=65+7