Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT&CO All 129,374,054.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ZENIT&CO Tirane 540,000 2019-12-23 2019-12-31 126010100772019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Drejt Pergj Doganave, lik ft studim projekt, up nr 22734 dt 11.09.2019, njoft fit dt 19.09.2019, kontr nr 25514 dt 11.10.2019, pv dt 22.11.2019, seri 51509682 dt 22.11.2019, fh dt 05.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 222,000 2019-12-05 2019-12-24 437221010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2101001 Bashkia Tirane Mbikeqyrje New House New Life Fat 51509542 dt 15.12.2017 Kont 2391/20 dt 27.01.2019 Sit 15.12.2017 Shkresa 30157/1 dt 02.09.2019
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 420,000 2019-12-20 2019-12-23 68924520012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2452001, Bashkia Dropull.Studim projektim per "Ndertim Ura Llongo".Fatura nr. 30, dt. 18.11.2019, nr.serie 51509680.Kontrate nr. 1847,dt.16.10.2019.
  Bashkia Kelcyre (1128) ZENIT&CO Permet 521,248 2019-12-20 2019-12-23 53121540012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE SUPERVIZIM PUNIMESH PER NDERTIM I RRJETIT TE JASHTEM UJESJELLESI KELCYRE FAT NR 34 NR SER 51509684 DT 03.12.2019 KONT NR 2041 DT 04.10.2019 URDHER PROKURIMI DT 29.05.2019 SITU NR 1 DT 03.12.2019 KOD PROJ 18BQ640
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 360,000 2019-11-07 2019-11-11 405721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikeqyrje punimesh kont 531/5 dt 05.05.2015 sit perf 17.07.2019 fat 51509669 dt 17.07.2019
  Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ZENIT&CO Tirane 828,000 2019-11-05 2019-11-06 82710141002019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1014100 Drejt pergj e sherbimit te proves hartimi i projektit per ndertimin shtese godina DPSHP up nr 3 date 16.03.2017 kont 03/7 date 05.04.2017 fat nr 28 date 06.05.2017 sr 23325890
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ZENIT&CO Tirane 420,000 2019-10-18 2019-10-21 24410870342019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1087034 AKPT ,lik pagese studim gjeologjik u prok nr 827/05 dt 4.09.2019 , ft of 827/06 dt 4.09.2019 , pv 827/08 dt 9.09.2019 ft 51509676 dt 16.09.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 489,600 2019-10-10 2019-10-14 354821010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Pagese Studim proj masen 60% Ndertim i terreneve sportive ne shkollen 9-Vjevare Kosova UP 9020 22.02.19 PV 25.04.19 rap permb 9020/9 22.05.19 kont 9020/25 14.06.19 PV 13.09.19 fat.51509675 18.09.19
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 300,000 2019-10-10 2019-10-14 353621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Pagese mbikqyrje punimesh per obj Ndertim i rrg lidhese midis rrg Marubi dhe S.Buzi shk.31173/1 27.08.19 fat.515093672 14.08.19 sit 14.08.19 kont 28954/20 06.10.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 546,000 2019-09-30 2019-10-04 332721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje punimesh obj Rikost infras rrg blloku Zogu I-rrg Dibres -S.Kodra-Rr.Petrela shk.7586 14.02.19 fat.61 51509632 27.12.18 sit perf 27.12.18 kont 30897/14 13.09.17
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 288,000 2019-09-26 2019-09-30 333121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh per obj Rikost i rrg Piro Goda shk.21331/1 31.05.19 fat.08 51509658 21.05.19 sit perf 21.05.19 kont 4081/20 15.06.15
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 60,000 2019-09-10 2019-09-12 17510560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kolaudimi, seri 51509673 dt 27.08.2019, kontr GOA 2019/SH-26 dt 09.08.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 60,774 2019-09-06 2019-09-09 17010560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kolaudim , kontr nr GOA 2019/SH-24 dt 03.07.2019, seri 51509671 dt 13.08.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 19,000 2019-08-19 2019-08-22 291921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 2101001 Bashkia Tirane Kolaudim Punimesh Varrezat murale Sharre Kont 11316/2 dt 17.04.17 fat 51509664 dt 27.06.19 Shkresa 26308/1 dt 16.07.2019 pv koladuim 24.04.2017
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 105,600 2019-08-20 2019-08-22 294521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Pagese mbikqyrje punimesh shtese kontrate Rikostruksioni rruga Dibres Shk.14383/1 12.05.19 sit perf 02.04.19 fat.51509649 02.04.19 UP 47751 27.12.18 PV 28.12.18 Kont mbikq 47751/6 31.12.18
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 24,000 2019-07-30 2019-08-01 275421010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia tirane Mbikqyrje punimesh per obj Rikostruksion i rrg Dalip Topi -Pyjore Shtese kontrate UP.40940 08.11.17 PV 13.11.17 rap permb nr.40940/4 13.11.17 kont 40940/6 16.11.17 sit mbikqyrje 19.12.18 fat.51509623 19.12.18
  Bashkia Kukes (1818) ZENIT&CO Kukes 7,918,718 2019-07-25 2019-07-26 55821250012019 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 2125001 Bashkia Kukes sherb i rregj fillestar te pasurive te paluajtshme NJA Shtiqen te K nr 14dt 27.03.2019 fat nr 16seri 5150966 dt 03.07.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 352,906 2019-07-12 2019-07-22 258021010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane, 60% studim projektim, kont 21470/21,dt 11.06.2018, fat 51509604,dt 07.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 97,200 2019-07-12 2019-07-22 255121010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane, mbikeqyrje punimesh, kont shtese24172/7,dt 09.08.2016,fat 51509655,dt 20.05.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 648,000 2019-07-12 2019-07-18 255721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane, mbikeqyrje punimesh ,kont 6081/22,dt 15.06.2015,fat 51509656,dt 20.05.2019