Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 1,715,415,170.00 2,064 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Laç (2019) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Laç 12,442 2021-09-10 2021-09-13 25710130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 35 dt 15.02.2021 ft nr 390/2021 dt 02.08.2021 fh nr 57 dt 02.08.2021 pv pritje malli dt 02.08.2021
  Sp. Laç (2019) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Laç 13,824 2021-09-10 2021-09-13 25610130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 35 dt 15.02.2021 ft nr 380/2021 dt 13.08.2021 fh nr 58 dt 13.08.2021 pv pritje malli dt 13.08.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,812,329 2021-09-10 2021-09-13 54310130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030759/2021dt 12.03.2021 fh nr 56 dt 12.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,193,480 2021-09-10 2021-09-13 54810130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030789/2021dt 14.03.2021 fh nr 61 dt 14.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,494,410 2021-09-10 2021-09-13 53810130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029970/2021dt 1702.2021 fh nr 47 dt 18.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,219,277 2021-09-10 2021-09-13 55710130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030964/2021dt 19.03.2021 fh nr 72 dt 19.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,651,056 2021-09-10 2021-09-13 56010130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361031010/2021dt 20.03.2021 fh nr 75 dt 20.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,624,935 2021-09-10 2021-09-13 52610130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029664/2021dt 08.02.2021 fh nr 34 dt 08.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,019,962 2021-09-10 2021-09-13 53710130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029933/2021dt 16.02.2021 fh nr 46 dt 16.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,388,858 2021-09-10 2021-09-13 54410130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030764/2021dt 12.03.2021 fh nr 57 dt 12.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,152,931 2021-09-10 2021-09-13 52010130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029517/2021dt 04.02.2021 fh nr 28 dt 04.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,155,368 2021-09-10 2021-09-13 54710130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030797/2021dt 14.03.2021 fh nr 60 dt 14.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,271,541 2021-09-10 2021-09-13 55610130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030941/2021dt 18.03.2021 fh nr 70 dt 18.03.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 4,317,600 2021-09-09 2021-09-13 36710130882021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' qender ajri medikal i komprimuar , vkm 285 dt 19.05.2021 , up nr 17/3 dt 21.05.2021 , kontr nr 17/11 dt 21.07.2021 ,njoft fit 17/9 dt 21.06.2021 , ft nr 358/2021 dt 30.07.2021 ,proces verb marr ndorz dt 30.07.20
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,272,554 2021-09-10 2021-09-13 52410130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029613/2021dt 06.02.2021 fh nr 32 dt 06.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,883,549 2021-09-10 2021-09-13 52810130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029746/2021dt 10.02.2021 fh nr 36 dt 10.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,778,073 2021-09-10 2021-09-13 52910130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029767/2021dt 11.02.2021 fh nr 37 dt 11.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,705,363 2021-09-10 2021-09-13 53910130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 117/13 dt 10.08.2020 vendim nr 117/38 dt 30.09.2020 kontr 117/56 dt 20.01.2021 ft 361029999/2021dt 18.02.2021 fh nr 48 dt 18.02.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,677,876 2021-09-10 2021-09-13 54010130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030679/2021dt 10.03.2021 fh nr 52 dt 10.03.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,244,119 2021-09-10 2021-09-13 54110130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' oksigjen vazhdim up nr 159/11dt 21.01.2021 vendim nr 159/20 dt08.03.2021 kontr 159/25 dt 10.03.2021 ft 361030707/2021dt 11.03.2021 fh nr 54 dt 11.03.2021