Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,449,087,692.00 1,324 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 616,904 2021-08-12 2021-08-13 58410130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,up 48 dt 29.01.2020, MK 511/20 dt 24.04.2020, fo 3291 dt 21.07.21, kont 3406 dt 29.07.21, fat 77/2021, pcv 03.08.2021, fh 215 dt 03.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) BIOMETRIC ALBANIA Lushnje 183,600 2021-08-11 2021-08-12 44510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.kontr.nr.607/6 dt.08.07.2021 blerje materiale mjekimi, fat.fiskalizuar nr.17 dt.14.07.2021, fh.nr.116 dt.14.07.2021, PV marrje dorez. dt.14.07.2021,
  Sp. Laç (2019) BIOMETRIC ALBANIA Laç 226,080 2021-08-10 2021-08-11 23510130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 13/9 dt 03.05.2021 ft nr 47/2021 dt 21.07.2021 fh nr 25 dt 21.07.2021 pv dt 21.07.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 636,891 2021-08-09 2021-08-10 49210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materjale mjekimi kon ne vazh nr 1339 dt 07.06.2021,fat nr 48 dt 21.07.2021 fh nr 807 dt 22.07.2021,pv dt 22.07.2021
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 792,000 2021-08-09 2021-08-10 14610140442021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1014044 Instituti i Mjekesise Ligjore mirembajtje aparatura up nr 24 date 11.05.2021 kont 1148 date 14.05.2021 fat nr 20/2021 date 15.07.2021
  Sp. Has (1812) BIOMETRIC ALBANIA Has 12,628 2021-08-06 2021-08-09 18410130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.46/2021 dt.21.07.2021,kont nr.213/6 dt.19.07.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.67 dt.21.07.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 60,000 2021-08-05 2021-08-09 174810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik barna sipas kont ne vazhdim nr 127/33 dt 15.04.2021 mk 127/3 dt 20.01.2021fat nr 45/2021 dt 21.07.21. fh nr 191455 dt 21.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 112,800 2021-08-05 2021-08-09 175410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik barna sipas kont ne vazhdim nr 1143/5dt 15.04.2021 mk 127/3 dt 30.04.2021fat nr 30/2021 dt 16.07.21. fh nr 19133 dt 16.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,956,000 2021-08-04 2021-08-06 174410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 mat mjek. sipas kon ne vazhdim, nr 658/22, dt 24.06.2021, ft nr 29,dt 16.07.201, fh 19137, dt 19.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,540,500 2021-08-03 2021-08-05 171510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 127/33 dt 15.4.21.fat nr 729/2021 dt 9.7.21.fh nr19091 dt 9.7.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 46,843 2021-08-03 2021-08-05 31710900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garancie e derdhur per ankimim pjesmarrje ne tender, urdher nr 283 dt 19.07.2021, vendim KPP nr 384/2021 dt 16.07.2021
  Sp. Devoll (1505) BIOMETRIC ALBANIA Devoll 86,400 2021-08-03 2021-08-04 12610130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER MATERIALE MJEKIMI NR FAT 718 DT 05.07.2021 NR FAT 26 DT 05.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,866,000 2021-07-28 2021-08-02 168610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje materiale mjeksore sipas kont nr658/22 dt 24.6.2021.MK 511/20DT 4.5.20.AMSH 511/22dt 4.5.20fat nr715/2021 dt5.7.21.fh nr 19050 dt5.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,077,200 2021-07-28 2021-08-02 168710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjekimi sipas kont ne vazhdim199/9 dt 1.6.2021.fat nr724/2021 dt 7.7.21.fh nr 19068 dt 7.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 490,800 2021-07-26 2021-08-02 164110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont nr 1708/4 dt29.6.2021.MK1682/8 dt23.6.2021.kerk DSHF 1708 dt 17.6.2021..fat nr710/2021 dt 2.7.2021.fh nr 19045dt 2.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 537,600 2021-07-27 2021-08-02 165910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1708/4 dt 29.6.2021.fat nr723/2021 dt7.7.2021.fh nr 19069 dt 7.7.2021
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 724,110 2021-07-28 2021-07-29 48210130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 2075 DT 09.06.2021 FAT NR 726 DT 07.07.2021 F.H NR 892 DT 07.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 133,000 2021-07-26 2021-07-28 164410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 127/33 dt 15.4.2021.fat nr 720/2021 dt 6.7.2021.fh nr 19060dt 6.7.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 999,360 2021-07-26 2021-07-28 46810171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore,vazhdim kont.18/13 dt 26.3.21, ft 652/2021 dt 17.6.21, fh 915 dt 17.6.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 222,000 2021-07-26 2021-07-28 164210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1708/4 dt 29.6.2021.fat nr 705/2021 dt 2.7.2021.fh nr 19042dt 2.7.2021