Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 4,978,821,597.00 2,605 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) UNION BANK SHA Pogradec 9,000 2021-11-03 2021-11-04 87221360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Tetor 2021,VKB nr.21 dt.19.02.2021,Konf.Prefekt. 208/1 dt.08.03.2021,Urdher kryetari nr.810 dt.01.11.2021,Listepagese nr.393 dt.02.11.2011,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 14,000 2021-11-03 2021-11-04 87321360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Tetor 2021,VKB nr.22 dt.19.02.2021+VKB nr.41 dt.06.05.2021,Konf.Prefekt. nr.208/1 dt.08.03.2021+446/2 dt.19.05.2021,Urdher kryetari nr.810 dt.01.11.2021,Listepagese nr.394 dt.02.11.2021,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 25,500 2021-11-03 2021-11-04 88221360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik keshilltari i kryetarit shtator 2021,Urdher kryetari nr.77 dt.09.02.2021,Listepagese dhe bordero nr.403 dt.02.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 11,000 2021-11-03 2021-11-04 87421360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Tetor 2021,VKB nr.06 dt.20.01.2021+VKB nr.55 dt.14.06.2021,Konf.Prefekt. nr.80/1 dt.25.01.2021+548/2 dt.25.06.2021,Urdher kryetari nr.810 dt.01.11.2021,Listepagese nr.395 dt.02.11.2021,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Pogradec 94,922 2021-11-03 2021-11-04 86621360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.389 dt.01.11.2021,np plan 2 fakt 2
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 42,000 2021-11-03 2021-11-04 87621360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Tetor 2021,VKB nr 64 01.06.2020+ nr.54 14.06.2021+nr.71 17.08.2021 ,Konf.Prefekt. nr.541/1 08.06.2020+ nr.548/2 25.06.2021+760/1 24.08.2021,Urdh kryetari nr.810 dt.01.11.2021,Lp nr.397 dt.02.11.2021,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 51,000 2021-11-03 2021-11-04 88121360012021 Shpenzime per honorare 2136001 Bashkia Pogradec,lik honorare Tetor 2021,Vendim nr.144 dt.02.07.2021,Listepagese nr.402 dt.02.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Pogradec 132,644 2021-11-02 2021-11-03 86821360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese mujore nr.390 +Listepagese per banken nr.391 dt.01.11.2021,np plan 12 fakt 3
  Bashkia Pogradec (1529) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Pogradec 252,000 2021-11-02 2021-11-03 86121360012021 Blerje dokumentacioni 2136001 Bashkia Pogradec,bileta parkimi,Fature nr.257/2021+FH nr.36+AMD dt.20.08.2021
  Bashkia Pogradec (1529) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Pogradec 84,000 2021-11-02 2021-11-03 86221360012021 Blerje dokumentacioni 2136001 Bashkia Pogradec,bileta parkimi,Fature nr.232/2021+FH nr.32 dt.02.08.2021,AMD dt.20.08.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 329,419 2021-11-02 2021-11-03 88421360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.405 dt.02.11.2021,Nr. punonjesve ne organike plan 290 fakt 8,mbi organike plan 20 fakt 2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 1,011,145 2021-11-01 2021-11-03 835121360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,sherbime konsultative per Web Gis ne kuader te projektit EXTRO-CULT,UP nr.43 dt.30.06.2021,FO nr.3014/4 dt.05.07.2021,NjF nr.3014/8 dt.22.07.2021,Kontrate nr.3014/11 dt.26.07.2021,AMD dt.26.08.2021,Lp nr.384 25.10.2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 246,658 2021-11-02 2021-11-03 86721360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese mujore +Listepagese per banken nr.390 dt.01.11.2021,np plan 12 fakt 6
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Pogradec 74,222 2021-11-02 2021-11-03 88021360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.401 dt.02.11.2021,Nr. punonjesve ne organike plan 290 fakt 1
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 3,500 2021-11-02 2021-11-03 86321360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbim te kerkuar ndaj ASHK,fature nr.9707+kerkese nr.10518 dt.29.10.2021,Autorizim nr.3798 dt.16.08.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 605,296 2021-11-02 2021-11-03 86521360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese mujore +Listepagese per banken nr.388 dt.01.11.2021,np plan 14 fakt 14
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 22,500 2021-11-02 2021-11-03 86421360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per sherbim te kerkuar ndaj ASHK,fature nr.9705+kerkese nr.10516 dt.29.10.2021,Autorizim nr.3798 dt.16.08.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 2,421,329 2021-11-02 2021-11-03 87821360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.399 dt.02.11.2021,Nr. punonjesve ne organike plan 290 fakt 69,mbi organike plan 20 fakt 4
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 5,475,850 2021-11-02 2021-11-03 87721360012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.398 dt.02.11.2021,Nr. punonjesve ne organike plan 290 fakt 141,mbi organike plan 20 fakt 8
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Pogradec 515,252 2021-11-02 2021-11-03 87921360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.400 dt.02.11.2021,Nr. punonjesve ne organike plan 290 fakt 19