Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) All All 104,332,589.00 388 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 636,034 2014-11-03 2014-11-04 36110940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT panair ne Londer 3494 pound me kurs 181 leke urdher 367 31.10.2014 memo 835/16 31.10.2014 fat 592324 22.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 600,467 2014-11-03 2014-11-03 35510940182014 Paga baze AGJ.KOMB TURIZMIT paga tetor 2014 nr pun 25/25
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,941 2014-11-03 2014-11-03 35710940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT paga tetor(informacioni roje) 2014 shkr 168 17.02.2014 VKM 35 29.01.2014 kont va 168/1 17.02.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 28,913 2014-11-03 2014-11-03 35610940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT paga tetor(pastrimi) 2014 kont va 168/2 17.02.2014,168/3 25.02.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 351,014 2014-11-03 2014-11-03 4810940182014 Paga baze AGJ.KOMB TURIZMIT paga tetor 2014 nr pun 25/25
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 266,283 2014-11-03 2014-11-03 35410940182014 Paga baze AGJ.KOMB TURIZMIT paga tetor 2014 nr pun 25/25
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) MC NETWORKING Tirane 39,783 2014-10-27 2014-10-27 34910940182014 Sherbime te tjera AGJ.KOMB TURIZMIT mirmbajtje faqe webi urdher 169 07.05.2014 kont sherb 330 18.03.2014 fat 743 20.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) PRESPA INVEST Tirane 36,000 2014-10-27 2014-10-27 35010940182014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh AGJ.KOMB TURIZMIT qera ambjente up 295/1 16.04.2014 kont va 295 12.03.2014 urdher 72 10.03.2014 fat 24 14.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) JON IMPEX Tirane 180,000 2014-10-27 2014-10-27 34810940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT (PT) pagese event Art Kontakt urdher 328 24.09.2014 relacion 659/1 31.07.2014 memo 659/10 23.09.2014 fat 25 15.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,000 2014-10-27 2014-10-27 35110940182014 Udhetim i brendshem AGJ.KOMB TURIZMIT djeta brenda vendit aut.688/4 09.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2014-10-27 2014-10-27 35210940182014 Udhetim i brendshem AGJ.KOMB TURIZMIT djeta brenda vendit aut.688/4 09.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBANIA RAFTING GROUP Tirane 157,348 2014-10-23 2014-10-24 33310940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT pagese fam tour ur 285/1 27.08.2014 pv 721/3 27.08.2014 fat 73 27.08.2014 miratim 3708/1 06.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBARENT Tirane 96,000 2014-10-23 2014-10-24 33810940182014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti AGJ.KOMB TURIZMIT qera automjete up 59 07.08.2014 pv 2 08.08.2014 kont 678/2 110.08.2014 fat 2795 29.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) CARTRIDGE WORLD Tirane 6,000 2014-10-23 2014-10-24 33710940182014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme AGJ.KOMB TURIZMIT materiale up 65 01.10.2014 pv 01.10.2014 fat 31 01.10.2014 fh 89 01.10.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,203 2014-10-23 2014-10-24 33910940182014 Udhetim jashte shtetit AGJ.KOMB TURIZMIT djeta jashte vendit 2305 euro me kurs 140.15 leke urdher 340 26.09.2014 memo 774/3 25.09.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 350,000 2014-10-23 2014-10-24 34010940182014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara AGJ.KOMB TURIZMIT vendim gjyqesor u 177 14.05.2014 lajm ekz. 2500 03.04.2014 urdher sek 68/2 14.05.2014 vend gj.12833 23.04.2014 urdher ekz 1556 23.12.2013
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,114 2014-10-23 2014-10-24 33610940182014 Sherbime telefonike AGJ.KOMB TURIZMIT telefon shtator 2014 klienti 310001693720
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBANIA HOLIDAYS SIPA TOURS Tirane 252,000 2014-10-23 2014-10-24 33210940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT pagese fam tour ur 285/2 27.08.2014 pv 721/3 27.08.2014 fat 01 27.08.2014 miratim 3708/1 06.08.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 57,139 2014-10-23 2014-10-24 34110940182014 Sherbime telefonike AGJ.KOMB TURIZMIT shp telefoni gusht 2014 fat 122530011 01.09.2014 ab 22346593673
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBARENT Tirane 96,000 2014-10-23 2014-10-24 33710940182014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti AGJ.KOMB TURIZMIT qera automjete up 59 07.08.2014 pv 2 08.08.2014 kont 678/2 110.08.2014 fat 2694 28.08.2014